• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Žena popsala realitu mateřství. „Nenávidím to!“ přiznala se na internetu

  3.10.2022
  Simona Knotková

  Mateřství bývá popisováno jako krásné období, které si každá žena užívá. Pravda je však často daleko od tohoto idylického obrazu. Spousta žen péči o malé dítě a s ní spojený nedostatek spánku a volného času nezvládá a i když svého potomka nadevše milují, v mateřské roli se trápí. Nepomáhá ani skutečnost, že mluvit o takových věcech je stále tabu.

  Také dnešní společnost má zakořeněno, že zvládat mateřství je jakousi „povinností“ každé „správné“ ženy, v jiném případě ve své roli selhala. Bohužel jsou to většinou samotné ženy, které ostatní matky pro jejich „neschopnost“ shazují. Proti falešně idealizovanému mateřství se rozhodla vystoupit nejmenovaná žena na webu Mumsnet, která v tamní diskuzi rodičů upřímně popsala, jak rodičovství vnímá ona. A není to úplně popisek, se kterým byste se chlubili na sociálních sítích pod načančanými rodinnými fotkami.

  Jak uspat neklidné dítě? Tenhle trik zabere!

  „Mám dítě. Ku*evsky to nesnáším. Nemám vůbec žádný život. Můj život: Vzbudím se v šest. Jdu do práce. Skončím v práci. Dítě vyzvednu v jeslích. Dítě se dvě hodiny snažím zabavit. Dítě koupu. Dítě ukládám do postele poté, co mi několikrát dalo hlavičku, vyškubalo mi vlasy, strhlo mi kůži na krku, pokopalo mě a praštilo. Mám 45 minut pro sebe, během kterých musím zvládnout nějakou práci. Dítě se probouzí. Uklidňuju dítě. Dvě hodiny spánku. Dítě se probouzí. Dvě a půl až tři hodiny se ho pokouším znovu dostat do postele. Čtyři hodiny spánku. Dítě se probouzí. Snažím se ho znovu uspat. Probouzím se v šest. Cítím se jako zombie. Všechno začíná znovu,“ píše s krutou upřímností.

  V českém prostředí by se na ni nejspíše vrhla banda pohoršených super matek. Reakce na britském webu je daleko mírnější a množství rodičů se ženu snaží povzbudit, že to tak nebude napořád.

  Čím nás štvou matky malých dětí? Chovají se bezohledně, sebestředně a netečně. Mají na to právo?

  „Jak staré je tvoje dítě? Jsem matka dvou dětí a podle mé zkušenosti se všechno zlepšuje po prvním roce. Obě moje děti začaly po roce spát celou noc. Jak se jednou naučí mluvit a chodit, všechno bude jednodušší,“ píše například jedna uživatelka.

  Další jí radí, aby si vzala několik dní volno, zatímco bude dítě v jeslích, a udělala si čas jen pro sebe nebo se pokusila dítě naučit spánkovému režimu.

  Divíte se, že vaše dítě zlobí? Možná to je tím, že potřebuje váš čas víc než peníze

  „Ano, je to těžké. Kéž by více lidí mluvilo otevřeně a upřímně o tom, jak náročně to je,“ zoufá si autorka dalšího komentáře.

  Zdroj: Mumsnet  Nepřehlédněte