Žena rozdělila internet. Za hlídání vnuka si chce nechat platit

4.10.2022
Simona Knotková

Hlídání dětí prarodiči bereme jako samozřejmost. Co když to ale někteří z nich nechtějí dělat zadarmo? Právě takový problém řeší uživatelka sociální sítě Reedit.

„Jsem špatná, když si chci nechat platit za hlídání vnoučete?“ ptá se žena v diskuzním vláknu.

Žena popsala realitu mateřství. „Nenávidím to!“ přiznala se na internetu

Vysvětluje, že její devětadvacetiletá dcera má jednoročního syna a brzy se bude vracet do práce. Svou matku požádala, zda by párkrát do týdne chlapce pohlídala, zatímco bude od půl osmé do tří hodin odpoledne v práci. Žena souhlasila, ale dceři řekla, že za to chce dvanáct dolarů za hodinu (cca 300 korun). Protože dcera vydělává 22 dolarů za hodinu, částku se pokusila snížit na deset dolarů. S tím žena nesouhlasila.

„Nejsem školka. Mám svůj vlastní život. Pracuju z domu a myslím, že by měla pochopit, že pokud budu hlídat, přijdu o čas, který pro tuto práci potřebuju, takže by mi ho měla proplatit. Nemůžu pracovat a zároveň se starat o dítě. Navrhla mi, že to bude jen dvakrát, třikrát do týdne a ve zbývajících dnech se o dítě postarají rodiče jejího manžela. Taky by zajistila stravu. Svého vnuka miluju, ale jak jsem už zmiňovala – nejsem školka,“ vysvětluje autorka příspěvku na sociální síti.

Vnouče chtějí za každou cenu! Rodiče zažalovali bezdětného syna

Množství jedinců s jejím postojem souhlasilo. Našla se ale také řada kritiků, podle kterých je cena za hlídání přemrštěná a žena by dceři jednoduše měla říct, že hlídat vnuka nechce.

„Abychom si to vyjasnili, nejsi špatná, protože žádáš finanční kompenzaci. Jsi špatná, protože je očividné, že to dělat doopravdy nechceš, a namísto toho abys to napřímo řekla dceři, žádáš po ní (vzhledem k tomu, kolik vydělává) nehorázné peníze,“ stojí například v jednom komentáři.

Proč jsou prarodiče důležití? Jsou nedílnou součástí výchovy

Co si o tom myslíte vy?

Zdroj: ReeditNepřehlédněte