11 českých herců, kteří poznali svět kriminálu. Víte, kdo kradl a vraždil?

Další fotky

I slavný člověk neboli celebrita chybuje. Někdy více a někdy méně a někdy bohužel v rozporu se zákonem. Pak přichází na řadu trest, který je v tomto případě neúprosný a nehledí na to čím člověk je , ale čeho se dopustil. Své o tom ví i čeští herci.

Jsou lidé, pro které je nepředstavitelné ocitnout se za zdmi kriminálu. Někteří tuto zkušenost za sebou mají a dnes žijí normální život, ba dokonce po všech stránkách úspěšný. Jsou mezi nimi i známí čeští herci, do kterých byste to rozhodně neřekli.

Martin Maxa

Během základní vojenské služby omylem zastřelil svého kolegu a kamaráda

Kolik si odseděl: 1 rok

Jak na to vzpomíná: „Dodnes mám v hlavě tu situaci, vteřinu po vteřině i s pocitem přítomnosti střelného prachu. Přesto jsem přesvědčený, že jsem nemohl ničemu zabránit, byla to nešťastná a tragická náhoda Je to pro mě doba temna, co trvala ještě hodně dlouho po tom neštěstí a nedá se nikdy zapomenout.

10 zajímavostí o seriálu Chalupáři. Víte, kde se natáčelo a jaký honorář herci dostali?

Jan Révai

Vyučil se automechanikem a v zápětí se dostal do dluhů, které neuměl vyřešit jinak než, že přepadl benzinovou pumpu.

Kolik si odseděl: 2 roky

Jak na to vzpomíná: „Byl jsem naivní. Prostě mladická blbost. To co jsem prožil ve vězení, se ani nedá popsat. Málokdo ví, jak se zachová, když se někdo před ním podřeže…“

Hana Hegerová

V osmdesátých letech jí na účet omylem přišel honorář, který původně patřil Karlovi Gottovi. Šlo o obnos za jeho roční práci, údajně se jednalo o milion korun. Zpěvačka si ho ovšem v tichosti nechala a dokonce i část z něj utratila.

Kolik si odseděla: 6 měsíců

Jak na to vzpomíná: „Když se z nějakého maléru dostanete, obohatí vás obrovskou zkušeností. Být to ale někdo jiný, možná by se tenkrát celá situace řešila úplně jinak.“

10 zajímavostí o komedii Slunce, seno, jahody. Herečky byly nezletilé a jezdící postel měla brzdy. Co o filmu ještě nevíte?

Vladimír Kratina

Co provedl: za totality ho zatkli za znevažování rudé vlajky, kterou našel na ulici. K tomu měl něco upito. Dostal obuškem, narvali ho do tepláků a strčili do cely.

Kolik si odseděl: za výtržnictví mu hrozilo osmnáct měsíců natvrdo. Část trestu si odseděl v ruzyňské věznici. Naštěstí se do případu vložil i jeho profesor – herec Ota Sklenčka a výsledkem byla milost od tehdejšího prezidenta Ludvíka Svobody.

Jak na to vzpomíná: „Byla to drsná zkušenost, zvlášť pro mě, tenkrát začínajícího herce, který věřil, že je král a patří mu svět.“

František Ringo Čech

Do vězení se dostal v roce 1963 kvůli recesistickým řečem, které vedl se svými kamarády. Mluvili jako tatarští politici, chtěli vyhlásit válku Československu a skvěle se u toho bavili. Jenže netušili, že je poslouchá udavač, který si myslel, že plánují státní převrat. Druhý den byl zatčen a obviněn z přípravy ozbrojeného převratu.

Kolik si odseděl: několik měsíců ve vyšetřovací vazbě v ruzyňské věznici. Následně dostal tři roky kriminálu. Naštěstí ho zachránila amnestie prezidenta Novotného.

Jak na to vzpomíná: „Bylo mi jednadvacet a tahle událost mě dost poznamenala. Měl jsem psychické potíže a uvažoval i o emigraci. Cítil jsem ale, že útěk z domova pro mě není“.

Zemřeli během natáčení. Víte, kteří herci patří do této smutné galerie?

Co provedl: v roce 1968 společně s kamarádem Aloisem Valentou byl zatčen při návratu z Německa, kde byli legálně na návštěvě, jen proto, že si v knihkupectví v západním Berlíně koupili tři knížky o Pražském jaru.

Kolik si odseděl: po půlročním soudním procesu si každý z nich odseděl třináct měsíců v berlínském vězení.

Jak na to vzpomínal: „Otřesná zkušenost, naprostá bezradnost. Absolutně jsme nečekali, že takhle skončíme.“

Pavel Sedláček

Koupil si za totality v Německu auto – Fiata 1800.

Kolik si odseděl: Nejprve byl v Berlíně odsouzen na 18 měsíců, později mu byl trest zmírněn o tři měsíce.

Jak na to vzpomíná: „Ve vězení jsem pracoval jako horník. Za dobré chování a pracovní výsledky mě naštěstí alespoň pustili na svobodu dříve.“

My všichni školou povinní. Víte, kde se seriál natáčel a proč v něm nakonec nehrál Tomáš Holý?

Marek Endal

Herec, průšvihář Rosenheim z filmu Obecná škola

Co provedl: vyráběl a šířil drogu zvanou pervitin.

Kolik si odseděl: 2 roky.

Jak na to vzpomíná: Bývalá dětská herecká hvězda s nikým nekomunikuje. Teď mu navíc hrozí další trest. Byl obviněn, že se svým kumpánem vykradli areál jedné firmy v Českém Brodě, kde měli zcizit velké množství elektromagnetických ventilů a způsobit ta škodu za více než 170 tisíc korun.

Co provedl: neplatil výživné na své dítě

Kolik si odseděl: 2 měsíce

Jak na to vzpomínal: „V kriminále jsem nedělal nic jiného, než chodil do posilovny a cvičil na kytaru.“

* Bohužel svobody si moc dlouho neužil. Surovým způsobem byl poblíž své chaty zavražděn. Zabili ho dva mladíci, tehdy ve věku osmnáct a dvacet let. Oba dva dostali patnáct let.

Adolf Hitler jako ikona nenávisti a diskriminace. Proč je tak oblíbený v internetových diskuzích?

Eva Olmerová

Co provedla: problémy s policií měla problémy už od mládí, jednak kvůli svému dědečkovi, který byl spolupracovníkem Edvarda Beneše ve Velké Británii a strýci, jenž sloužil u britského Královského letectva. Zavřená byla dvakrát. Poprvé ve svých čtyřiadvaceti letech za facku, kterou uštědřila příslušníkovi SNB. Šla po mostě, ulomil se jí podpatek, tak kulhala. Jakýsi esenbák v civilu ji pokáral, že je podnapilá… Druhá verze je o tom, že opilec s kalhotami u kotníků ji vyzval k milostným hrám a ona ho kopla do rozkroku. Místo toho, aby policista zvrhlíka chytl, legitimoval a odvedl ji… Druhý trest vyfasovala za autonehodu (tehdy měla už podmínku za předchozí dopravní nehodu).

Kolik si odseděla: v prvním případu za napadení dostala 14 měsíců, podruhé rok.

Jak na to vzpomínala: „Zažívala jsem tam muka. Nutili mě dlouho stát nahou v chladné místnosti, pak mě šoupli do temné kobky. Zestárla jsem tam o mnoho let.“

Ondřej Hejma

Co provedl: stalo se to za totality, když podnikl cestu autostopem do Nepálu. Cestování na vlastní pěst se mu ale pořádně vymstilo. Zabásli ho za to, že o den přetáhl transitní vízum.

Kolik si odseděl: dva dny v Íránu

Jak na to vzpomíná: „Nikomu bych to nepřál…“

FOTO: čeští herci ve vězení

čeští herci ve vězení - eva olmerováčeští herci ve vězení - františek sahulačeští herci ve vězení - františekčeští herci ve vězení - hana hegerováčeští herci ve vězení - hana hegerová1
Další fotky
čeští herci ve vězení - jan révaičeští herci ve vězení - martin maxačeští herci ve vězení - ondřej hejmačeští herci ve vězení - pavel sedláčekčeští herci ve vězení - vladimír kratinačeští herci ve vězení - volek
Dnes, 19:59
Spolek Kverulant má podle předběžného opatření soudu ze svého webu odstranit článek, ve kterém popisuje...
Dnes, 15:18
Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou...
Dnes, 15:04
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 15:04
Národní park Podyjí s rozlohou přibližně 62 kilometrů čtverečních je nejmenší národní park v České...
Dnes, 14:51
Představte si sami sebe, řekněme ve třináctém století. Nádherný, nedávno dokončený hrad září do kraje....
Dnes, 14:42
Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí ve snaze přiblížit Spojené státy normálnímu životu uvolnilo...
Dnes, 12:35
Angolanka Anita Dembo tvrdí, že svého syna Augusta počala se šimpanzem, se kterým udržovala milostný...
Dnes, 11:20
Díky pandemii si splnila dlouho plánovaný sen. Herečka, dabérka a autorka knih pro děti Nela...
Dnes, 10:56
Lékový ústav zaznamenal už 65 úmrtí, u nichž existuje podezření, že nastala po očkování proti...
Dnes, 08:58
Zdravotníci ve čtvrtek aplikovali druhý nejvyšší počet dávek vakcín proti onemocnění covid-19 za jeden den,...
Dnes, 06:28
Jana Mračková Vildumetzová byla po více než tři roky výraznou hejtmankou Karlovarského kraje a šéfkou...
Reklama