• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 11 životů vyhaslo při prázdninových nehodách na západě Čech

  2.9.2022
  Andrea Jančová

  Jedenáct lidských životů si vyžádaly dopravní nehody, které se staly o letních prázdninách v Plzeňském kraji. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Je to nejtragičtější prázdninová bilance za posledních pět let.

  Ve třech předchozích letech podle stejného zdroje zemřelo v červenci a srpnu při nehodách vždy osm lidí. Letos policisté v kraji evidovali za tyto dva měsíce 699 nehod, o 19 méně než loni ve stejném období. Nejtragičtější nehodou nejen prázdnin, ale i celého letošního roku, byla 3. srpna srážka osobního a nákladního auta na dálnici D5 na Tachovsku, při níž zemřeli tři lidé.

  Za dva prázdninové měsíce utrpělo při nehodách v Plzeňském kraji 22 lidí těžká zranění, 359 lidí bylo zraněno lehce. Škody způsobené při nehodách dosáhly podle letošních předběžných údajů 61,47 milionu korun.

  Při červencových nehodách zemřelo v kraji pět lidí, v srpnu na silnicích zahynulo šest lidí. Více lidských životů si vyžádala jediná prázdninová nehoda, 3. srpna na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku zemřeli tři lidé, další dva se zranili. Kamion tam prorazil středová svodidla a vjel do protisměru, kde se střetl s osobním vozem. Na místě v osobním autě zemřel jeden dospělý a dvě děti.

  První prázdninová smrtelná nehoda v kraji se stala 4. července. U Bezděkova na Klatovsku se srazil na železničním přejezdu osobní vlak s traktorem. Čtyřiapadesátiletý řidič traktoru na místě zemřel. O dva dny později zemřel v Sušici na Klatovsku osmatřicetiletý motorkář po srážce s osobním autem, jehož řidič mu zřejmě nedal přednost v jízdě. Tři dny nato zemřel třiačtyřicetiletý řidič osobního auta, který u Trnové na Plzeňsku narazil do stromu. Další lidský život si 24. července vyžádala srážka osobního auta a vlaku na přejezdu v Boru u Tachova. Na místě zemřela sedmatřicetiletá spolujezdkyně z vozidla. O tři dny později zemřela v plzeňské čtvrti Doubravka osmapadesátiletá cyklistka, kterou na křižovatce srazil nákladní automobil.

  V srpnu se kromě tragické nehody z dálnice D5 stala smrtelná nehoda u Nové Hospody u Boru na Tachovsku, kde 4. srpna zemřel po srážce s osobním autem mladý motorkář. Za obcí Tymákov na Plzeňsku se 16. srpna čelně srazil nákladní vůz s osobním. Pětašedesátiletý řidič osobního vozidla na místě zemřel. Poslední prázdninová smrtelná nehoda se stala 27. srpna u dálničního tunelu Valík za Plzní ve směru od Rozvadova na Prahu. Cizinec narozený v roce 1958 naboural s osobním autem do betonových svodidel na začátku tunelu. Na místě zahynul.

  Zdroj :ČTK  Nepřehlédněte