3 alternativy klasické medicíny. Pátrejte po příčinách svých nemocí

V posledních letech stoupá počet lidí, kteří se více zajímají o celostní přístup ke svému zdraví. Začínají preferovat přírodní přípravky před chemickými a pátrají po příčině svých nemocí.

Celostní medicína

Na rozdíl od klasické medicíny, která se úzce zaměřuje na problém, se kterým člověk přichází, ta celostní vnímá tělo jako celek. Klasický lékař se v případě bolavého ramene bude věnovat právě ramenu, přičemž většinou pomine fakt, že problém může být i jinde. Zastánci celostního přístupu říkají, že lidské tělo není stroj, nelze ho rozdělit na součástky a ty léčit jednotlivě.

Celostní medicína se věnuje člověku komplexně, bere v potaz jeho fyzické, emoční a psychické predispozice a postoje, spíše než na léčení bolesti se zaměřuje na to, aby člověka dostala do stavu, kdy žádnou pomoc nepotřebuje. Každá lidská nemoc je psychosomatického rázu. Je třeba ji zasadit do souvislosti našeho života, stejně jako to dělal kdysi rodinný lékař. Znal vás i vaši rodinu, věděl, jak žijete, znal vaše vztahy, povahu, způsob chování. Tam všude je klíč k vašim nemocem. Jako původce většiny z nich pak v naší době označuje celostní medicína stres, který oslabuje imunitu a stojí za vznikem infekcí, ekzémů, ale i nádorů.

Vitamín C a D je tělu prospěšný. Teď ho budeme potřebovat více než jindy. Jak ho přírodně získat

Podle zastánců celostní medicíny je třeba pochopit co nám naše nemoc sděluje. Je jakýmsi nastaveným zrcadlem, které nám ukazuje, jakým způsobem a v jakých podmínkách žijeme, jak přemýšlíme. Nutí nás zastavit a ohlédnout se a přemýšlet, zda takto chceme žít dál. Pokud nemoc poslechneme, změníme sami sebe a vše špatné kolem zmizí. Hlavním cílem je, aby člověk převzal moc nad svým životem.

Fytoterapie neboli bylinkářství

Snad každý člověk někdy užil nějakou léčivou bylinku, ať už ve formě tablet, čajů nebo obkladů a zábalů. Přestože je fytoterapie známá tisíce let, stále je považována za léčbu alternativní. Existuje nepřeberné množství nejrůznějších receptů, které využívají bylinky k tomu, aby člověku nějak ulevily od problémů. Na spaní se doporučuje meduňka a heřmánek, na nachlazení pomáhá čaj ze šalvěje, který má blahodárné činky na bolest v krku, heřmánek nebo lipový a bezový květ. Trávení podpoří mátový čaj, heřmánek, hořec nebo například fenykl. Na ženské obtíže platí řebříček, heřmánek nebo třeba kontryhel.

Voňavá medicína, koření i kosmetika. Levandule je královnou bylinek

Mnoho bylin však má mezi sebou nejrůznější kontraindikace, například v kombinaci s léky, proto je nutné vědět, jak dané byliny používat, jelikož jinak mohu mít nežádoucí účinky. Jedinou takovou kontroverzní bylinou je třezalka, která se nesmí užívat při pobytu na sluníčku, pokud jedinec užívá antidepresiva nebo pokud bere hormonální antikoncepci, jelikož snižuje její činek. Z tohoto důvodu není dobré bezhlavě kombinovat a užívat jakékoliv bylinky, pokud si nejsme stoprocentně jisti, že nám neublíží. Užívání bylinek je vhodné konzultovat s odborníky.

Homeopatie

Co přesně můžeme od této léčby očekávat? Jejím cílem je podpoření nebo nastartování regeneračních mechanismů, které všechny živé organismy mají. Každý člověk vykazuje určitý soubor příznaků a každý homeopatický lék má svůj symptomatický obraz. Jsou to příznaky na mentální, emoční i fyzické úrovni. Úkolem homeopata je pak najít takový homeopatický lék, který co nejpřesněji odpovídá projevům daného člověka.

Terapie chladem. Buďme zdravější, šťastnější a výkonnější

Ne pokaždé můžeme u homeopatické léčby vidět výsledky okamžitě. Záleží na tom, jak dlouho člověk dané obtíže má a v jaké je celkové kondici. Krátkodobé problémy u mladého jedince vykazují zlepšení nebo absenci příznaků mnohem dříve než u člověka, který se s nějakým neduhem potýká třeba dvacet let. Někdy je potřeba podat i následný lék, zejména v případech, kdy dané obtíže člověka trápí delší dobu.

Zároveň je nutné, aby člověk pracoval na skutečné příčině obtíží. Tou bývají nejčastěji vztahy a komunikace mezi lidmi, které člověka stresují natolik, až se mu to začne projevovat i na fyzickém zdraví. Nejdůležitější je chuť a vůle něco změnit. Změny ve vlastním životě za člověka nikdo neudělá, ty jsou jen v rukou daného jedince. Homeopat mu ale může udělat kus cesty průvodce a pomoci mu v jeho úsilí.

Zjistěte, jaké možnosti máte, pokud klasická medicína selhává.

FOTO: Alternativní medicína

Alternativní medicína - medicina olej esenceAlternativní medicína - akupresura fyzioterapieAlternativní medicína - akupunktura medicinaAlternativní medicína - masaz lavove kamenyAlternativní medicína - homeopatika
Další fotky
Alternativní medicína - medicina olej esence
Dnes, 13:38
Pánové z Londýnské královské společnosti jsou opravdu smutní. Vážili svoji cestu tak daleko na východ...
Dnes, 13:21
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR eviduje případy, kdy zařízení nevyplatila zaměstnancům odměny za...
Dnes, 09:03
Komerční článek
Český patent na třídění odpadu z dílny beskydského kreativního studia MamiArt je unikátní v tom,...
Dnes, 09:03
Po první dávce očkování od firmy AstraZeneca je možné aplikovat druhou dávku od jiného výrobce,...
Dnes, 08:23
Po nočních bouřkách je v Česku bez elektřiny zhruba 45 tisíc odběrných míst, hlavně ve...
Dnes, 08:18
Prostředek k očipování obyvatelstva, škodlivá látka způsobující neplodnost a krvácení z nosu, či dokonce nástroj...
Dnes, 07:08
Není čas ztrácet čas, řekla si čínská firma, která postavila obytný dům o deseti patrech...
Dnes, 06:54
Není příliš známá a vlastně ani příliš velká, se svými 386 obyvateli je Spillville skutečně...
Včera, 14:09
Příští týden v pondělí má vláda představit opatření ve školách, která mají od nového školního...
Včera, 13:42
Večer, kdy chodí za dětmi domů Mikuláš s anděly a čerty, roku 1984 se na...
Včera, 12:21
Sezóna dovolených je tady! Ještě než letos zavítáte do některé z přímořských destinací, přečtěte si,...
Reklama