16℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

5 pokojových rostlin, které pročistí vzduch ve vaší domácnosti

Uvažujete nad tím, že si pořídíte domů nějakou květinu, která by vám vyráběla kyslík, ovšem hledáte takovou, která vzduch zároveň dokonale pročistí? Víme, z jakých květin vybírat.

Reklama

Rostliny skvěle pročistí vzduch tak, že do sebe absorbují organické i anorganické chemické látky, které jsou ve znečištěném vzduchu. Jediné, co musíte udělat, je dobře se o ně starat, zalévat je a dát je někam, kde budou mít dostatek slunečního světla.

Palma zlatoplodá

Listy této palmy velmi dobře pohlcují oxid uhličitý během noci. A do místnosti pak vrací čerstvý vzduch. Nejlépe se jí daří ve vlhké zemině a když není vystavena přímému světlu. Vhodné je ji umístit dále od okna. Dodá vzduchu takovou vlhkost, která snižuje výskyt písní a bakterií.

Pozor, nedotýkejte se! Mazlení rostlinám škodí

Lopatkovec

Květina, která ze vzduchu dokonale odstraní tři nejvíc se vyskytující těkavé organické sloučeniny – formaldehyd, benzen a trichlorethylen. Redukuje ve vzduchu také toluen a xylen. Lopatkovec je pokojová květina, která není náročná na pěstování, nepotřebuje moc světla. Stačí jí umělé osvětlení a sluneční světlo přes sklo okna. Když mu začnou opadávat listy, potřebuje víc vody. Rostlina je jedovatá, proto nesmí být poblíž dětí a domácích mazlíků.

Aloe Vera

Možná znáte tuto přísadu z nejrůznějších přípravků na tělo, je to proto, že má hojivé účinky. Aloe Vera tlumí bolesti pokožky, která se spálila na slunci, čistí vzduch během noci a uvolňuje kyslík. Dokáže ze vzduchu absorbovat benzen, který se často nachází jako chemická sloučenina v barvách, či chemických prostředcích. Tato rostlina není náročná na pěstování, k životu jí stačí jen menší množství vody i slunečního světla.

Kokos, mandle, mák nebo konopí? Domácí rostlinné nemléko za pár minut

Levandule

Možná tuhle rostlinu znáte spíš pro její relaxační účinky, čaj z levandule uklidňuje nervovou soustavu a je skvělý proti stresu. Stejně tak působí její nádherná vůně, která se rozvine po vašem příbytku. Nicméně i jako pokojová rostlina má velký význam a pomůže vyčistit vzduch v domácnosti.

Břečťan popínavý

Možná znáte tuhle rostlinu ze zahrad, kde pokrývá třeba celé domy. V některých zemích je považovaný za plevel, ovšem nejvíc si ho oblíbí majitelé domácích mazlíků. Břečťan totiž pohlcuje pachy z výkalů, které by se mohly nacházet ve vzduchu domácnosti. Rostlina má na několik odnoží, ovšem je třeba dát pozor, aby ji váš mazlík nesnědl, je totiž jedovatá. Břečťanu se daří v tmavší, ale i jasné místnosti. Nedoporučuje se ho jen vystavovat přímému slunečnímu svitu. Jde o velmi odolnou rostlinu.

FOTO: Pokojové rostliny

Pokojové rostliny - rostlina aloe veraPokojové rostliny - rostlina aloe veraPokojové rostliny - břečťan rostlinaPokojové rostliny - břečťan rostlinaPokojové rostliny - levandule
Další fotky
Pokojové rostliny - levandule

 

Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Včera, 08:30
Obliba velkých i malých pivovarů je stálá a tak není divu, že sou často cílem...
Včera, 08:00
Známý americký spisovatel a humorista Mark Twain prohlásil: „Kdyby bylo možno zkřížit člověka s kočkou,...
Reklama