5 pokojových rostlin, které pročistí vzduch ve vaší domácnosti

Uvažujete nad tím, že si pořídíte domů nějakou květinu, která by vám vyráběla kyslík, ovšem hledáte takovou, která vzduch zároveň dokonale pročistí? Víme, z jakých květin vybírat.

Rostliny skvěle pročistí vzduch tak, že do sebe absorbují organické i anorganické chemické látky, které jsou ve znečištěném vzduchu. Jediné, co musíte udělat, je dobře se o ně starat, zalévat je a dát je někam, kde budou mít dostatek slunečního světla.

Palma zlatoplodá

Listy této palmy velmi dobře pohlcují oxid uhličitý během noci. A do místnosti pak vrací čerstvý vzduch. Nejlépe se jí daří ve vlhké zemině a když není vystavena přímému světlu. Vhodné je ji umístit dále od okna. Dodá vzduchu takovou vlhkost, která snižuje výskyt písní a bakterií.

Pozor, nedotýkejte se! Mazlení rostlinám škodí

Lopatkovec

Květina, která ze vzduchu dokonale odstraní tři nejvíc se vyskytující těkavé organické sloučeniny – formaldehyd, benzen a trichlorethylen. Redukuje ve vzduchu také toluen a xylen. Lopatkovec je pokojová květina, která není náročná na pěstování, nepotřebuje moc světla. Stačí jí umělé osvětlení a sluneční světlo přes sklo okna. Když mu začnou opadávat listy, potřebuje víc vody. Rostlina je jedovatá, proto nesmí být poblíž dětí a domácích mazlíků.

Aloe Vera

Možná znáte tuto přísadu z nejrůznějších přípravků na tělo, je to proto, že má hojivé účinky. Aloe Vera tlumí bolesti pokožky, která se spálila na slunci, čistí vzduch během noci a uvolňuje kyslík. Dokáže ze vzduchu absorbovat benzen, který se často nachází jako chemická sloučenina v barvách, či chemických prostředcích. Tato rostlina není náročná na pěstování, k životu jí stačí jen menší množství vody i slunečního světla.

Kokos, mandle, mák nebo konopí? Domácí rostlinné nemléko za pár minut

Levandule

Možná tuhle rostlinu znáte spíš pro její relaxační účinky, čaj z levandule uklidňuje nervovou soustavu a je skvělý proti stresu. Stejně tak působí její nádherná vůně, která se rozvine po vašem příbytku. Nicméně i jako pokojová rostlina má velký význam a pomůže vyčistit vzduch v domácnosti.

Břečťan popínavý

Možná znáte tuhle rostlinu ze zahrad, kde pokrývá třeba celé domy. V některých zemích je považovaný za plevel, ovšem nejvíc si ho oblíbí majitelé domácích mazlíků. Břečťan totiž pohlcuje pachy z výkalů, které by se mohly nacházet ve vzduchu domácnosti. Rostlina má na několik odnoží, ovšem je třeba dát pozor, aby ji váš mazlík nesnědl, je totiž jedovatá. Břečťanu se daří v tmavší, ale i jasné místnosti. Nedoporučuje se ho jen vystavovat přímému slunečnímu svitu. Jde o velmi odolnou rostlinu.

FOTO: Pokojové rostliny

Pokojové rostliny - rostlina aloe veraPokojové rostliny - rostlina aloe veraPokojové rostliny - břečťan rostlinaPokojové rostliny - břečťan rostlinaPokojové rostliny - levandule
Další fotky
Pokojové rostliny - levandule

 

Dnes, 13:15
Sněmovní kluby ANO, ČSSD a KSČM dnes vetovaly snahu ODS podpořenou TOP 09 i KDU-ČSL,...
Dnes, 12:20
Ministr zemědělství Miroslav Toman se po ekologické havárii způsobené uniklým kyanidem na řece Bečvě rozhodl...
Dnes, 12:06
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 12:06
V říjnových sněmovních volbách by pro lidi v karanténě či izolaci kvůli koronaviru mohly být...
Dnes, 11:34
Dosavadního generálního ředitele Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR Davida Kostku má zítra nahradit David Šmehlík....
Dnes, 11:10
Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím nevydala desetina Čechů. Jedním z důvodů je obava...
Dnes, 10:44
Policisté zaznamenali desítky těchto případů. Podvodníci využívají metodu tzv. vishingu – volající se vydává za...
Dnes, 10:29
Elisane Silva je se svými 203 centimetry známá jako nejvyšší žena Brazílie. Za její nadměrnou...
Dnes, 09:33
Ode dneška nejsou hájené dravé ryby, rybáři se na ně můžou vypravit po skoro půlroční...
Dnes, 08:29
Před stamiliony let žili předkové dnešních krokodýlů a aligátorů společně s dinosaury. Ačkoliv dinosauři vymřeli,...
Dnes, 06:50
Komunistická moc nebyla v roce 1948 na území Československa žádnou novinkou. Své zkušenosti s vládou...
Reklama