Batole zemřelo kvůli veganské matce! Nutila ho jíst jen ovoce a zeleninu

4.7.2022
Simona Knotková

Floridou otřásl případ kruté smrti osmnáctiměsíčního chlapce Ezry. Batole zemřelo poté, co ho matka živila pouze syrovou zeleninou a ovocem.

Dítě zemřelo v září 2019 na komplikace způsobené podvýživou. V osmnácti měsících vážilo pouhých sedm kilogramů, tedy o cca tři kilogramy méně, než je doporučená váha v této věkové kategorii.

Veganka zuří na supermarket. Obchod ji prý „donutil“ koupit si maso

Devětatřicetiletá Sheila O’Leary společně se svým manželem Ryanem nedbala výživových nároků batolete a kromě mateřského mléka ho krmila pouze syrovou zeleninou a ovocem. Poslední týden před smrtí nemocný chlapeček odmítal jíst a nemohl spát. Lékařskou pomoc rodiče ale nevyhledali.

„Její rozhodnutí zabilo dítě. Byla to její pýcha, která stála Ezru život. Je to případ bezohledného přehlížení lidského života,“ řekla u soudu Francine Donnorummo z útvaru pro zvláštní oběti.

Podle asistentky státní zástupkyně Sary Miller žena ignorovala synovo utrpení. „Nepotřebovala váhu, aby viděla jeho kosti. Nepotřebovala váhu, aby slyšela jeho křik. Jeho pláč se však rozhodla přehlížet,“ uvedla.

Porota O’Leary shledala vinnou z vraždy způsobené zanedbanou péčí o dítě. Kvůli stejnému obvinění má před soudem brzy stanout také její manžel.

Alespoň jedno veganské jídlo týdně pro děti v jídelnách prosazuje organizace Nesehnutí

Kromě Ezry dvojice vychovávala další tři děti mladší jedenácti let.

Zdroj: News PressNepřehlédněte