Veganka zuří na supermarket. Obchod ji prý „donutil“ koupit si maso

4.10.2021
Simona Knotková

Na australský supermarket Coles se snesla kritika od rozzuřené zákaznice. Kvůli špatnému zařazení potraviny byla žena „nucena“ sníst živočišný produkt, ačkoliv je zapřísáhlá veganka.

„Bylo vaším záměrem vložit neveganské produkty na regál mezi veganskými produkty? Jsem znechucená, že jste mě podvedli a donutili koupit si a sníst kuře, když se všichni tak moc pokoušíme zachránit planetu. Copak vás to vůbec nezajímá?“ píše Heidi Marshman na svém Twitteru.

Rizika alternativní výživy. Čím je nebezpečné veganství, dělená strava, makrobiotika a další podobné trendy?

Žena si koupila dva produkty, které byly bez lepku, ale obsahovaly maso. Zmátlo ji, že se nacházely ve stejném úseku obchodu jako veganské produkty.

K celé situaci se vyjádřil mluvčí supermarketu, který se za vzniklou situaci omlouvá, ale zároveň dodává, že kvůli nedostatku místa není vždy možné umísťovat podobné zboží vedle sebe.

Velké zastání žena nenašla ani na sociálních sítích. „Je mnohem nebezpečnější, že bezlepkové produkty se nachází vedle produktů s lepkem. Proto čteme etikety. Nedostatek živočišného proteinu možná ovlivňuje tvůj schopnost číst,“ píše kupříkladu jeden uživatel.

Další dodává: „Možná si příště dej pozor na to, co kupuješ? Obviňovat někoho jiného za tvou lhostejnost je docela patetické.“

Zdroj: 7 NewsNepřehlédněte