Čerstvé bylinky jsou nejchutnější. Založte si na zahradě bylinkový záhon

11.6.2020
Jiřina Pouzarová
Další fotky

Jako obecně doporučené stanoviště nejlépe poslouží dobře osluněný záhon s humózní půdou, která má větší zásobu vápna. Jeho velikost a tvar uzpůsobte svým potřebám a rozměrům zahrady. Bylinkový záhon může mít klasický obdélníkový tvar, ale můžete ho pojmout jako skalku, můžete též zvolit kruh nebo ovál. Optimální je zvolit orientaci bylinkového záhonu na jih nebo východ.

K bylinkovému záhonu byste měli mít pohodlný přístup, aby se vám dobře obdělával. Doplňková závlaha nebývá nutná, protože většinou jde o rostliny nenáročné na vodu. Nejlépe je kombinovat jednoleté druhy s vytrvalými takovým způsobem, aby bylo možné snadno záhon odplevelovat. Nesázejte tedy tyto skupiny přímo mezi sebe, ale odděleně v pásech nebo v sekcích, aby do sebe neprorůstaly. Zatímco šalvěj či meduňka si s plevely dobře poradí samy, máta vyžaduje péči.

Jezírko je okrasou zahrady. Místo odpočinku a klidu

Před osázením je však nutné záhon vytrvalých plevelů zbavit. Samotné rostlinky si můžete vypěstovat ze semene, to je však pracné a zdlouhavé. Snazší je opatřit si rostliny předpěstované nebo namnožené dělením.

Nemáte-li na zahradě příliš místa, můžete bylinky pěstovat mezi ostatní zeleninou. Rostliny si budou dokonce vzájemně prospívat. K mrkvi zasaďte majoránku, k salátům levanduli a k rajčatům bazalku.

Také údržba bylinkového záhonu je velice snadná. Na jaře je obvykle nutné provést sestřih přezimovaných rostlin, odstranit zaschlé a poškozené části, aby nově vyrůstající záhony měly dostatek místa. Také je třeba omezit některé do široka se rozrůstající druhy (máta, meduňka a podobně). Po odkvětu je zpravidla nutné většinu druhů sestřihnout. Některé do konce až k zemi, aby znovu obrazily a „oživily se“. Nesestříháme jen dřevnatějící druhy, například šalvěj či levanduli.

Bazalka, královna jednoletých bylinek

A co s voňavou úrodou?

Podařilo se vám vypěstovat si spoustu čerstvých bylinek? Víte ale, jak je uchovat? Sklizené bylinky lze zpracovat různými způsoby. Usušíte-li je, potom před uložením zkontrolujte, jak dobře jsou usušené, a pak je uložte do vzduchotěsných obalů do tmy a při nižší teplotě. Navlhlé býlí je nutné dosoušet. Pozor: lístky a stonky u správně usušených bylinek se při snaze o ohnutí lámou, ale neohýbají se!

Jinou metodou je mražení čerstvých bylin buď samostatně, nebo pro snadnou manipulaci v podobě kostiček. Při přípravě pouze zalijte nasekané bylinky v misce trochou horké vody. Po zmražení uložte v hermetické misce nebo v sáčku. Získáte tak ochucovadlo z domácích zdrojů. Použití je velmi jednoduché, stačí vzít jednu kostku a přidat ji třeba do polévky.

FOTO: Čerstvé bylinky jsou nejchutnější

Čerstvé bylinky jsou nejchutnější - bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - mata bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - salvej  bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - medunka bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - levandule bylinky
Další fotky
Čerstvé bylinky jsou nejchutnější - Levandule bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - tymian bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - medunka   bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - salvej  bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - mata bylinkyČerstvé bylinky jsou nejchutnější - mata bylinky


Nepřehlédněte