Chtěl prodat brusle, místo toho přišel o peníze

16.6.2022
Jan Štoll

Pravděpodobně do sítě podvodnice se zamotal 42letý muž jižně od Prahy. Ten chtěl prodat na bazaru brusle, místo toho přišel o desítky tisíc korun.

Muž byl podveden a okraden. „Poškozenému se ozvala zájemkyně vystupující pod falešným ženským jménem Alena Marková s tím, že má zájem o koupi nabízeného zboží. Poškozenému muži pak tato osoba poslala odkaz na internetové stránky, které na první pohled vypadaly jako stránky přepravní firmy, ale nebyly,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Na stránkách bylo po poškozeném muži vyžádáno vyplnění veškerých údajů z platební karty, které poškozený vyplnil. „Místo výdělku ale přišel o 47 tisíc korun, které zatím neznámý pachatel z účtu převedl na jiný bankovní účet,“ dodala Schneeweissová.

Podvodné jednání poškozený oznámil na policii. Identita pachatele je zatím kriminalistům neznámá, ti po něm pátrají. „Ve věci zahájili úkony trestního řízení na neznámého pachatele pro přečin podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ uvedla mluvčí. V případě dopadení pachatele mu hrozí 2 roky vězení.

sto

 


Témata:

Nepřehlédněte