Co před létem s pár kilogramy navíc? Máme pro vás několik rad

Pomalu se blíží léto a vás trápí několik kilogramů navíc? Že jste je možná získali během pobytu v karanténě a vzhledem k proměnlivé situaci nevíte vlastně navíc ani, jestli letos v létě vůbec budou potřeba plavky? Nevadí, hubneme přece zejména pro svoje zdraví, nejen do plavek.

Recept, jak se přebytečné hmotnosti zbavit, je poměrně jednoduchý. Stačí vyměnit své nezdravé stravovací návyky za ty zdraví prospěšné. Pokud u těch zdravých vydržíte a současně přidáte i nějakou tu pravidelnou pohybovou aktivitu, máte vyhráno.

Základním pravidlem úspěchu je ve stravě vynechat rafinovaný cukr, veškeré druhy čokolády, zmrzliny a moučníky a rovněž také slazené nápoje (zejména pak Coca-Colu).

Bílé pečivo, bílou rýži a těstoviny nahrazujte celozrnným pečivem, rýží Natural a celozrnnými těstovinami. Zatímco například bílé pečivo vám dodává pouze prázdné kalorie, a navíc obsahuje jen minimum vlákniny, celozrnné pečivo je významným zdrojem vlákniny a poskytuje navíc i množství vitaminů a minerálních látek, které jsou z bílého pečiva odstraněny vymíláním.

Jablečný ocet jako zázračný elixír. Výborný je pro každého cukrovkáře a podporuje hubnutí

Omezte nadměrné solení, neboť sůl zadržuje vodu v těle a přispívá tak rovněž ke zvyšování hmotnosti. Pozor si musíme dávat zejména na skrytou sůl v uzeninách a instantních výrobcích.

Pokuste se vyhýbat smaženým jídlům a ke každému chodu konzumujte dostatečné množství zeleniny, například ve formě salátů s přídavkem jablečného octa a za studena lisovaného olivového oleje. Čím více druhů zeleniny se v našem jídelníčku bude vyskytovat, tím lépe bude naše tělo zásobeno vitaminy, minerálními látkami a vlákninou potřebnou ke správnému trávení a funkci střev. Enzymy, vitaminy a minerály obsažené v zelenině ulehčují trávení a olivový olej navíc pomáhá ze zeleniny uvolňovat vitaminy rozpustné v tucích. Jablečný ocet pročistí náš organismus a rovněž podpoří metabolismus.

Běh a hubnutí. Známe dilema začínajících běžců a důvody, proč NEzačít běhat

Organismus je skutečně potřeba důkladně pročistit. Využít můžeme například pročišťovací čaje, přírodní prostředky pro podporu správné funkce jater, jednodenní půsty nebo návštěvu sauny.

Jezte pomalu a pouze do polosyta a nezapomeňte na důkladné žvýkání potravy. Myslete pozitivně, hubnutí se zcela jistě podaří. Vynechte veškeré pochybnosti a nepodceňujte tak sílu svého podvědomí. A důležitý je i dostatek spánku, při spánkovém deficitu mohou jít kilogramy rovněž zbytečně nahoru.

FOTO: Co před létem s pár kilogramy navíc

Co před létem s pár kilogramy navíc - hubnutí dietaCo před létem s pár kilogramy navíc - zeleninaCo před létem s pár kilogramy navíc - bonboniera sladkost cokoladaCo před létem s pár kilogramy navíc - dieta toustCo před létem s pár kilogramy navíc - zelenina
Další fotky
Co před létem s pár kilogramy navíc - fitness hubnuti zelenina cviceni
Včera, 15:25
Více než tři tisíce metrů vysoké zasněžené hřebeny jihoamerických velehor And, nejdelšího horského pásma na...
Včera, 14:00
Středověké vojenské ležení, kdesi v Uhrách. Tak, jak zcela nepochybně vypadalo, vždyť filmoví tvůrci se...
Včera, 10:20
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 10:20
Fenomén chataření a chalupaření se rozvinul v Československu za normalizace, i když trampování a pobyt...
Včera, 08:20
Do paměti televizních diváků se nesmazatelně zapsal jako knížepán z pohádky Princezna ze mlejna nebo...
2.6.2020
Duchovní život našich předků před přijetím křesťanství byl velmi pestrý. Nebyli tak negramotnými a nekulturními...
2.6.2020
Člověk si otázku „proč“ klade od úsvitu dějin. To je jistě chvályhodné, ale svět dokážou...
2.6.2020
Přijedete-li do Hořic, malebného městečka na půli cesty mezi Hradcem Králové a Jičínem, omámí vás...
2.6.2020
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
2.6.2020
Dnes si asi sotva představíme, jak obtížné bylo navázat spojení s někým vzdáleným, když předtím bylo...
1.6.2020
Záhadná smrt devíti členů Djatlovovy výpravy, která měla za cíl v únoru 1959 vystoupat až...
Reklama