• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Delfíni nejsou miláčkové, ale mrchy, co znásilňují. Za jejich věčným úsměvem se ukrývá krutost

  19.7.2018
  Jitka Lenková
  Další fotky

  Jejich věčný úsměv je matoucí. Nenaznačuje přátelské úmysly, naopak se za ním skrývá krutý, bezohledný a navíc ještě velmi inteligentní dravec. Zabíjí jen pro zábavu a pěkně pomalu, znásilňování patří mezi jeho běžné sexuální aktivity a nebezpeční mohou být i lidem.

  Své o tom ví Dagmar Patrasová. Na natáčení seriálu Návštěvníci v roce 1983 v nizozemském delfináriu vzpomíná takto: „„Odpoledne jsem se měla potápět pod vodu. Dělala jsem tam různá salta a gymnastické prvky a delfíni kolem mě se najednou začali shlukovat. Připadalo mi, že ve mně začínají vidět vetřelce. Bylo jich asi deset. Sjížděli se kolem mě a uzavírali kruh, naráželi do mě čumáky a jejich dobrácké oči měly najednou prázdný zlověstný výraz.“

  5 důvodů, proč někteří lidé nemají rádi kočky. Čím je mazlíci rozpálí doběla?

  Zabít, nebo znásilnit?

  Herečku tehdy zachránili ošetřovatelé, byl to pro ni ovšem zážitek na celý život. Z vyprávění není bohužel jasné, jaké bylo složení této delfíni skupiny. Pokud by v ní byli i samci, nebo více samců, je možné, že nechtěli herečku zabít, ale pouze se s ní pářit. Stejnou zkušenost má i Demi Moore při plavání s delfíny v delfináriu v Las Vegas. Úmysly mladého a jinak „hodného“ delfína byly tehdy zřejmé na první pohled.

  Člověk nebo pes? To je věčný boj na koupališti! Mají se psi koupat tam, kde malé děti?

  Mají tam hák

  Pro ženu by zřejmě nešlo o nijak příjemnou zkušenost. Delfíni jako mořští savci se adaptovali na páření ve vodě, kde se není o co opřít, tím, že jejich penis končí hákem. Tím se zaklesnou uvnitř samice podobně jako klíč v zámku. Vyprostit se z takového spojení proti vůli samce je pro samici prakticky nemožné. Delfíní samec je navíc schopen svůj penis ovládat tak, že ho používá jako nástroj. V delfináriích například jeho pomocí nosí různé předměty. A jako zvláštní číslo je možné je naučit to, že částečně nalehnou na ženu sedící na kraji bazénu s roztaženýma nohama. Co se děje pod hladinou na příslušných videích sice vidět není, ale delfínovy pohyby v této situaci hovoří jasně.

  Ve vodě by taková situace byla samozřejmě značně nebezpečná. Bez ohledu na již zmíněný hák navíc takový průměrný delfín měří kolem tří metrů a váží 150 kilo a chuť na sex mu rozhodně nechybí. Někdy to dojde i tak daleko, že skupinka delfíních samců odežene od stáda samici, aby ji mohli kolektivně znásilňovat. Stačí málo – bránit jí v tom, aby se mohla vynořit se k nadechnutí na hladinu. Takto v zajetí jsou schopni svoji „sexuální otrokyni“ delfíni držet i celé týdny. Kromě jiného i proto, že delfín téměř nikdy nespí. Jenom číhá – a hlídá.

  Krmíte ptáky a toulavá zvířata? Vyhazujete zbytky jídla do mísy? Zvyšujete tím i populaci potkanů

  Vraždění na denním pořádku

  Delfínům není cizí ani další způsob, jak dosáhnout svého. Podobně jako u jiných druhů zvířat i delfíní samice přijde rychle do říje, pokud ztratí své mládě. Pro delfíního samce není samozřejmě nic snazšího, mládě jednoduše zabít. Abychom ale delfínům nekřivdili. Podobně se chovají i hřebci nebo lví samci. Delfíní samice proto rodí pokud možno daleko od stáda a vrací se k němu, až když mládě dostatečně povyroste.

  V bezpečí před delfíny nejsou ani mláďata jiných druhů mořských živočichů. Malé sviňuchy, vlastně své vzdálené příbuzné, anebo menší žraloky používají ke hře doslova jako kopací míč a nakonec je zabijí. Na některých místech u pobřeží Floridy už to dokonce došlo tak daleko, že je tam třeba bránit žraloky před delfíny.

  FOTO: Delfíni

  Delfíni - Nebezpečné natáčení NávštěvníkůDelfíni - Nebepečný, ne hravýDelfíni - Delfíni jsou přítulníDelfíni - Je v tom háčekDelfíni - Skupina delfínů se chystá znásilnit samici
  Další fotky
  Delfíni - Delfín skákavýDelfíni - Sviňucha, blízká příbuzná delfínůDelfíni - V bezpečí nejsou ani vlastní mláďataDelfíni - Delfín skákavýDelfíni - Úsměv, který klame

  Rození sadisti?

  Inteligentní delfíni ke svému uspokojení používají i různé předměty, vlastně tedy používají nástroje. Podařilo se také zjistit, že se mezi sebou cíleně dorozumívají a že každý delfín má svoje „jméno“, shluk zvuků, který označuje jen jeho samotného. Přinejmenším si tedy musí být schopni uvědomovat si sami sebe i ostatní delfíny jako jedinečné bytosti. A ti nejodvážnější vědci dokonce uvažují o tom, že delfíni jsou schopni mimosmyslového vnímání, čili telepatie.

  Tím spíš při jejich inteligenci zaráží jejich kruté „hrátky“, ovšem nabízí se zde vysvětlení, o kterém se člověku trochu příčí i jen uvažovat. Je možné, že páchání násilí delfíny sexuálně uspokojuje stejně jako lidské sadisty. Jsou sice inteligentní, ale ne natolik, aby si vybudovali nějaké etické normy. A protože je nic nebrzdí, projevují se jejich choutky zcela přirozeně v plném rozsahu.

  Příliš odvážná úvaha? Možná. V lidském mozku je centrum slasti velmi blízko centru bolesti a mezi nimi někdy může vzniknout ono „kritické“ propojení. A delfín mozek je tolik podobný lidskému….



  Nepřehlédněte