• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • 5 důvodů, proč někteří lidé nemají rádi kočky. Čím je mazlíci rozpálí doběla?

  14.7.2018
  Šárka Turčeková

  Jsou lidé, kteří nemají rádi například pavouky a jiný otravný hmyz. Jiní ale naopak pavouky milují stejně jako hady. A naopak mají fobii z labutí. Možná si říkáte, dobře, ale kdo by neměl rád kočky? Kočky jsou přece taková roztomilá chlupatá stvoření, že? Přinášíme vám výběr důvodů, proč i přesto někteří lidé kočky rádi nemají. Proč?

  1) Protože chlupy jsou všude, kam se podíváš

  Tohle zná snad každý majitel psa nebo kočky, nebo jiného chlupatého zvířete. Chlupy poletují všude kolem a jsou úplně na všem. Oblečení, koberec, gauč, ručníky, utěrky, nádobí, chlupy na stole, chlupy na skříni, chlupy v posteli, chlupy na prostěradle, na povlečení, no zkrátka úplně všude. Člověk otevře konzervu a tam? Chlupy. Napije se čaje? Chlupy. Chce se najíst? Chlupy.

  Spolehlivý budíček i terapeut. Známe 8 pádných důvodů, proč si pořídit kočku

  Tohle je pro některé lidi, kteří nejsou zvyklí anebo nechtějí mít chlupy úplně ve všem, velká překážka. I přestože je mazlíček roztomilý, po několika týdnech soustavného odchlupování mohou i největšímu kliďasovi rupnout nervy. Lidé, kteří s kočkama žijí například v bytech, už mají dávno chlupy úplně všude a jsou s tím smíření – ne všichni jsou ale tak klidní.

  2) Protože jsou všude kočičí zvratky a odér kočičích chcanek

  Kromě chlupů kočka samozřejmě také chodí kadit a čůrat. Kočky jsou čistotné v tom smyslu, že obvykle chodí na jedno místo – na svůj kočičí záchod, který by se měl pak pravidelně vynášet. Bohužel i přesto se neubráníte pronikavému smradu z kočičích chcánek.

  Kde si dát kafe a pomazlit se s kočkami? Poznejte 5 kočičích kaváren v Praze a okolí

  Tu a tam kočka sežere vlastní chlupy, protože se musí celá očistit. Ty ale nemůže strávit, takže je vyzvrací ven. Pokud kočka není venkovní a nežije na zahradě a povenku, tak zvrací na podlahu, na koberec, no prostě tam, kde to na ni přijde. Zvratky je nutné pak odstraňovat a kočka zvrací pravidelně. Není výjimkou, že ráno máte nazvraceno v kuchyni. Dobrou chuť.

  3) Protože mají silný strach z koček

  Jsou lidé, kteří nemají kočky v lásce proto, že je nějak děsí. Myslí si, že jsou zlé. Což opravdu někdy být pravda může. Jsou takové kočky, které jsou zvyklé jen na svého majitele a po ostatních sekají drápkama, syčí. Ale i hodně roztomilá a mírumilovná kočička může někoho vyděsit. Někteří lidé trpí takzvanou fobií z koček – felinofobií. Pokud tím člověk trpí, i pouhý pohled na kočku mu může způsobit paniku, stres, pocení, bušení srdce, křečovitost, nervozitu a někdy dokonce až ztrátu kontroly nad sebou.

  Polyamorie – když jeden vztah nestačí. Jaké je mít víc partnerů najednou?

  4) Protože kočky lze nesnášet i bez důvodu

  A někteří lidé nemají kočky rádi prostě proto. Asi jako někdo nemá rád můry, někdo nemusí mít rád kočky. Jsou lidi, kteří mají mnohem raději psi, protože jsou věrnější svému majiteli.

  5) Protože kočkomilové mají kočku „nadevše“

  „Kdo nemá rád mojí kočku, toho nemám rád já,“ tak zní věta spousty chovatelů. Jsou majitelé kočiček – a samozřejmě to může platit pro jakákoliv jiná zvířata –, kteří mají rádi svoje mazlíčky natolik, že přes to nejede vlak. Takže když pak jejich kamarád či známý, nebo potenciální budoucí partner nemá kočky rád, berou to jako zradu. Přitom by zvíře nemělo být překážkou v mezilidských vztazích. Jenže – byli byste s někým, kdo má doma obřího pavouka, když máte fobii z pavouků?!

  Podobné je to s majiteli kočiček a někdy pejsků. Všude bordel, chlupy, smrad a kočka nebo pes válející se v tom. A u toho majitel zvířete, který prohlašuje, že teda pokud kdokoliv nemá dobrý vztah k jeho zvířatům, nebude se s ním bavit… No, možná by měli mít někteří milovníci kočiček speciální seznamku – koneckonců psí seznamka už existuje.

     Nepřehlédněte