Díky bezplatné aplikaci se migranti, žadatelé o azyl a uprchlíci snadněji dostanou na pracovní trh

Aplikace WORKEEN

Na dnešek připadá Světový den uprchlíků a při této příležitosti je představena nová aplikace s názvem WORKEEN, která bude pomáhat migrantům, žadatelům o azyl a uprchlíkům se snadnějším začleněním na pracovní trh. Pořídit si ji lze zdarma, k dispozici je i v češtině.

„WORKEEN je edukativní herní aplikace, vytvořená týmem politologů, sociologů a ekonomů ze sedmi evropských zemí a Kanady tak, aby sloužila jako praktický průvodce i příruční trénink tzn. měkkých dovedností (soft skills) těm, kteří poprvé vstupují na pracovní trh. Aplikace vznikla na základě výzkumu prováděného projektem SIRIUS „Skills and Integration of Migrants, Refugees and Asylum Applicants in European Labour Markets“ a je jednou z prvních, která poskytuje interaktivní „trénink“, který usnadní nově příchozím zájemcům o práci z řad migrantů snadněji získat a začít své povolání v nové zemi,“ informovalo Multikulturní centrum Praha.

Pavel Buben vyhrál s aplikací pro monitoring cukrovky i celostátní finále Rozjezdů

„Aplikace provádí zájemce o práci dvěma fázemi – hledáním práce a začleněním na pracovišti. Poskytuje podrobné informace, jak se přizpůsobit neznámému pracovnímu prostředí, a interaktivní herní prostředí, ve kterém mohou rozvíjet dovednosti potřebné k tomu, aby v práci uspěli,“ pokračovalo.

Pomoci s prací, předcházet napětí

První část aplikace pomáhá migrantům, žadatelům o azyl nebo uprchlíkům se všemi kroky, které je nutné udělat pro získání nabídky zaměstnání. Po dokončení první fáze může uchazeč o práci objevovat další interaktivní aktivity, které aplikace WORKEEN nabízí k tomu, aby na nové pracoviště vstoupil co nejlépe připraven. Fáze 2 je navržena tak, aby pomohla novým zaměstnancům co nejefektivněji seznámit se s jejich novou zemí a pracovištěm, čímž lze předcházet případným konfliktům a napětí.

Do Česka míří přístroj pro umělé vidění. Nevidomým a slabozrakým pomůže rychleji číst

„Aplikace WORKEEN je pro zařízení Android k dispozici zdarma v obchodě Google Play. Lze ji použít při individuálních nebo kolektivních školeních organizovaných agenturami práce, neziskovými organizacemi a dalšími aktéry. Pochopitelně si ji mohou stáhnout i sami migranti, uprchlíci či žadatelé o azyl, ale vlastně kdokoliv, kdo chce rozvíjet své dovednosti, aby získal vysněné zaměstnání,“ uvádí Multikulturní centrum Praha. Aplikace je k dispozici i v češtině. Dále v angličtině, arabštině, perštině, dánštině, finštině, francouzštině, řečtině a italštině.

Dnes, 10:23
Na 78 procent Čechů souhlasí s tím, že by lidé měli utrácet jen peníze, které...
Dnes, 09:44
Víc Čechů pije během pandemie pravidelně nadměrné dávky alkoholu, uvádí studie týmu Petra Winklera z...
Dnes, 09:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 09:30
České Budějovice poskytnou letos turistům, kteří se ve městě či okolí ubytují, slevu 30 procent,...
Dnes, 05:23
Úhrady moderních léků se možná změní. Upraví se také například dohodovací řízení nebo práce revizních...
Dnes, 05:15
S myšlenkou dát svému národu levný lidový vůz dostupný každému přišel ve třicátých letech minulého...
Dnes, 05:00
Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta zakládá hnutí Přísaha, se...
Včera, 16:45
Památkáři opravují Mincovnu v areálu hradu a zámku Český Krumlov. Obnovují interiéry i fasádu, vznikne...
Včera, 16:30
Stárnutí přináší prarodičům příležitost přemýšlet o výchovných chybách, které udělali u svých dětí. Role babičky...
Včera, 16:12
Spotřebitelé by se měli dočkat lepší ochrany na trhu s energiemi. Přinést ji má vládní...
Včera, 15:57
Kvůli státní podpoře existuje na trhu řada firem, které by za normální situace na trhu...
Reklama