Dobrá zpráva pro řidiče. Pohonné hmoty v Plzeňském kraji mírně zlevňují

25.11.2021
Andrea Jančová

Řidiči v Plzeňském kraji mohou mít alespoň malý důvod k radosti. Poprvé od počátku září v kraji mírně zlevnil benzin, cena nafty klesla o haléře druhý týden po sobě. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 37,24 koruny.  Zlevnila i nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 36,01 korun.

Podle údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje, je benzin o téměř deset korun na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o devět korun méně.

Nejlevnější paliva v Plzeňském kraji jsou aktuálně v okrese Plzeň-sever. Benzin tam stojí v průměru za 36,40 korun za litr, oproti minulé středě tak je o tři haléře levnější. Za naftu tam řidiči platí průměrně 34,98 koruny.  Nejdražší pohonné hmoty v regionu se prodávají stále v pohraničním okrese Tachov.

V sousedním Německu v minulém týdnu ceny pohonných hmot stouply. Srovnatelný typ benzinu prodává v přepočtu průměrně za 45,20 koruny. Za naftu tam řidiči zaplatí v přepočtu průměrně 40,40 koruny.

Zdroj : ČTKNepřehlédněte