Dům v Třemblatech lehl popelem, chytil od hořící hromady dřeva

7.4.2022
Jan Štoll

Hasiči zasahovali u požáru v domu v Třemblatu, místní části obce Ondřejov na Praze-východ. Hořel tam dům, který se vzňal od velkého množství hořícího dřeva v jeho blízkosti.

Požár zachvátil dům v polovině března. První volající hasičům řekl, že na pozemku se kromě velkého množství dřeva nachází také různé druhy starých a nepotřebných věcí, a požár se začíná šířit směrem k rodinnému domu. „Jelikož při příjezdu jednotek k události byl rodinný dům požárem už zasažen, zaměřili se hasiči na chránění dalších okolo stojících rodinných domů. Velitel zásahu zároveň nechal zvýšit poplachový stupeň na druhý a povolal na místo další jednotky,“ řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Na místě zasahovali nejdříve profesionální hasiči z Říčan spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Onřejov, Struhařov, Třemblat a Turkovice. Poplach se následně rozezněl i u dobrovolných jednotek z Hrusic, Mnichovic, Mukařova, Senohrab a Zvánovic. „Z benešovské profesionální stanice vyjel také protiplynový automobil, který disponuje zásobou náhradních lahví do dýchacích přístrojů, v kterých celý zásah probíhal,“ dodala mluvčí.

K likvidaci požáru a ochranu ostatních domů nasadili hasiči celkem osm stříkaček. U místí nádrže bylo zřízeno čerpací stanoviště a vodu dovážely cisterny na místo kyvadlově.

Hasiči plameny zkrotili patnáct minuto po třetí ráno. „Následně se zaměřili na rozebírání konstrukcí za pomoci motorových a rozbrušovacích pil, vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek,“ dodala Fliegerová.  Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně odhadnuta na 400 tisíc korun. Jeho příčinu zjišťuje hasičský vyšetřovatel.

sto


Témata:

Nepřehlédněte