• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Dvě miliardy na rozvoj severočeského vodárenství

  11.2.2024
  Redakce
  Komerční sdělení

  Severočeská vodárenská společnost (SVS) nastupuje do nového roku 2024 s ambiciózním a rozsáhlým investičním plánem. S celkovými investicemi ve výši dvě miliardy korun se letos SVS zaměří na obnovu a modernizaci vodohospodářské infrastruktury. Naplánováno je celkem 125 investičních akcí v oblasti obnovy majetku a téměř třicítka strategických investic.

  Jedním z klíčových problémů, kterým české vodárenství čelí, je jeho roztříštěnost. Existuje totiž velké množství malých subjektů, které v naší zemi spravují vodovody a kanalizace, což vede k nesnázím v efektivní správě a udržitelnosti této strategické infrastruktury. Problém se pak dotýká zvláště menších obcí, kde je ekonomika slabší a kde existuje riziko ohrožení udržitelnosti infrastruktury. To pak lidé v praxi pocítí třeba zvýšeným počtem havarijních událostí, které nikoho nepotěší a dokážou pěkně znepříjemnit život.

  To naštěstí nehrozí u nás na severu Čech. Severočeská vodárenská společnost je vlastněná 458 městy a obcemi v Ústeckém a Libereckém kraji. S péčí o více než 9000 kilometrů vodovodního potrubí a 4000 kilometrů kanalizací je dnes skupina Severočeská voda významným vodohospodářským subjektem v celé naší zemi.

  Zdroj: Severočeská vodárenská společnost

  Generální ředitel společnosti Bronislav Špičák zdůrazňuje důležitost dvoumiliardového balíku peněz určeného výhradně na opravy nebo investice. „Nic jiného než udržení vysoké míry investic si nemůžeme dovolit. Je potřeba udržet tempo obnovy. Situace samozřejmě není jednoduchá pro nikoho na trhu, navíc v dnešní tíživé době, ale to neznamená, že bychom nevěnovali plné úsilí obnově a rozvoji vodárenské infrastruktury v našem regionu,“ říká Bronislav Špičák.

  SVS nejenže financuje opravy a modernizace infrastruktury, ale také se přizpůsobuje neustále se měnícím zákonům. „Naší rolí je být pro naše akcionáře pomocnou rukou. Velmi mě těší, že se nám společně se starosty, starostkami, primátory a primátorkami obcí a měst v našem regionu daří dlouhodobě plnit roli spolehlivé vodárenské společnosti, na kterou se naši partneři mohou spolehnout,“ myslí si ředitel SVS Bronislav Špičák.

  Zdroj: Severočeská vodárenská společnost

     Nepřehlédněte