Electro World přebírá K+B Expert a zdvojnásobí počet svých prodejen v ČR

Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert. Společnost NAY a.s., která v česku vlastní prodejny Electro World, se dohodla se společností Kappenberger + Braun GmbH & Co. KG, na koupi společnosti K+B Expert s. r. o.

Zmíněná dohoda vytvoří silnou platformu pro akcelerovaný růst společnosti Electro World v České republice. Obě společnosti mají podobný obchodní model, komplementární portfolio produktů a 19 prodejen Electro World spolu s 21 prodejnami K+B Expert se velmi dobře doplňuje s minimálním překryvem.

V rámci tohoto prodeje Electro World převezme prodejny K+B Expert, které tak mají před sebou úspěšnou budoucnost, jako součást silné prodejní sítě se stabilní pozicí a rostoucím trendem na českém trhu spotřební elektroniky. Electro World tímto spojením posílí pozici na trhu se spotřební elektronikou s celkovým počtem 40 kamenných prodejen, která se zároveň stanou výdejními místy pro e-shop www.electroworld.cz.

„Věříme, že převzaté prodejny K+B Expert se touto transakcí dostanou do mnohem silnější kondice, stanou se prosperující součástí sítě Electro World a přispějí minimálně 25% nárůstem obratu,“ komentuje spojení Roman Kocourek ředitel společnosti Electro World.

Uvedená akvizice se týká pouze elektro prodejen K+B Expert a je podmíněna schválením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které se očekává v půlce února. Následně budou stávající prodejny K+B Expert přejmenovány na Electro World a jejich řízení bude podléhat centrále Electro World sídlící v Praze.

Společně s novými prodejnami se Electro World stane také výhradním zástupcem pro značky Yamaha (hi-fi), ECG(elektronika), Hitachi (TV), Telefunken (TV) či Carrera (domácí elektrospotřebiče).

Dnes, 15:35
Zřícenina hradu Kostomlaty pod Milešovkou leží na vysokém horském hřebenu Březiny vybíhajícím ze severozápadních svahů...
Dnes, 15:30
Musím se vám přiznat, že jsem teď od Vánoc docela hřešil. Co se týče alkoholu....
Dnes, 13:25
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 13:25
Děláme to automaticky. Syrové brambory uvaříme ve vodě a tu pak vylijeme do odpadu. To...
Dnes, 11:15
Kdo by neznal úžasnou pohádku Sůl nad zlato s legendárním Janem Werichem v roli uštěpačného...
Dnes, 04:00
Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Ochranné prostředky...
Dnes, 04:00
Vlasta Burian je pravděpodobně jednou z největší filmovou postavou české kinematografie všech dob. Nejen pro...
Včera, 19:43
Vláda schválila vyhlášení nového nouzového stavu od 27. února na 30 dní do 28. března....
Včera, 15:35
Co se týče celosvětového nástupu „moderního člověka“ (Homo sapiens), máme jej často spojený s protikladem...
Včera, 15:33
Dopad covidu-19 v Česku je nyní zhruba v polovině ztrát na životech, které Československu způsobila...
Včera, 14:15
Ministerstvo zdravotnictví a hygienické stanice budou moci omezovat obchod, služby, výrobní provozy, bazény i veřejné...
Reklama