Hektor a Fuzzy kralovali přeboru služebních psů v Domažlicích

1.6.2022
Andrea Jančová

Do Domažlic se sjeli policejní psovodi se svými svěřenci. Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje tady pořádalo krajský přebor ve výkonu služebních psů 2022. Soutěž se i přes nevlídné počasí nesla v duchu úctyhodných výkonů a skvělé práce všech. 

Jak Našemu regionu řekla policejní mluvčí Barbora Šmaterová –  přeboru se zúčastnilo celkem 11 nejlepších psovodů se svými psy. Zastoupeny byly všechny územní odbory krajského ředitelství – Plzeň-město, Plzeň-venkov, Domažlice, Klatovy, Tachov a Rokycany. Během celého týdne se soutěžilo celkem ve 13 disciplínách, které byly zaměřeny na praktický výkon jako například vyhledávání pachových předmětů, vyhledávání a označení ukrývající se osoby v terénu a v objektu nebo vyhledávání nábojnic. Psi soutěžili i v disciplíně zadržení osoby pokoušející se o útěk či zadržení osoby s překonáním odporu. Kromě pachových prací a obrany museli psi se svými psovody změřit síly i ve své poslušnosti.

Policejní pes

Kategorii nejlepších pachových prací vyhrál ppor. Petr Zifčák z územního odboru Tachov se svým služebním psem Hektorem a v kategorii nejlepších obranářských prací se na prvním místě umístil ppor. Zdeněk Štekl z územního odboru Plzeň-město se svým služebním psem Fuzzym. Na stupni vítězů a zlatou medaili v kategorii jednotlivců za první místo převzal ppor. Petr Zifčák z územního odboru Tachov se svým služebním psem Hektorem, na druhém místě se umístil pprap. Antonín Kuželka z územního odboru Domažlice se služebním psem Rastym a bronzovou medaili vybojoval se svým služebním psem Fuzzym ppor. Zdeněk Štekl z územního odboru Plzeň-město. Nejlepších výsledků v kategorii družstev dosáhlo družstvo z územního odboru Domažlice, a to pprap. Antonín Kuželka se psem Rastym a pprap. František Kohout se svým psem Elanem.

Zdroj :vz, Policie České republikyNepřehlédněte