V ulici 5. května byl přichystán pestrý pódiový program, který odstartovali žáci ze Základní umělecké školy Harmony s tanečním vystoupením na motivy muzikálu Pomáda. V průběhu dne byl k vidění parkour v podání Ant Parkour Deadly Team Říčany, Street dance HDC Praha, Moderní gymnastika SK Eli, Break dance Opatow flavours, Pole Heaven, salsa v podání Latino ladies a Taekwon-do klub Fénix.
„Akce byla velice vydařená a zdá se, že měla velkou podporu i shora. Je až neskutečné, jak příjemné počasí nám bylo sesláno, vezmeme-li v potaz páteční a nedělní vichřici. Velký dík patří všem, co se na přípravách podíleli, a již nyní se těšíme na příští ročník,“ řekl starosta Věslav Michalik.
V rámci kulinářské show připravoval šéfkuchař asijské restaurace Jiří Štif s dětmi výborné jarní závitky s pekingskou kachnou a pikantním salátem.
Laserová centra ELI Beamlines a HiLASE již tradičně otevřela své brány veřejnosti a nabídla zajímavý program pro velké i malé návštěvníky. Probíhaly zde komentované prohlídky, k vidění byly interaktivní exponáty a virtuální realita. Děti zaujalo laserové bludiště, zábavné soutěže a speciální přednáška „Proč je nebe modré?“.
Organizace Wannado, v rámci projektu Břežanská škola žije pohybem, připravila sportovní atrakce, velkou nafukovací Ninja Race dráhu a biatlonovou trať s terči a laserovými puškami.
Obec Dolní Břežany se připojila k projektu Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové a v rámci akce byl slavnostně vysazen strom pro Olgu Havlovou v ulici Za Radnicí.
Velký divácký ohlas měla vystoupení umělecky zaměřená. Se zatajeným dechem sledovali diváci originální umělecko-sportovní vystoupení Slack Show. Světový rekordman, slackliner Danny Menšík se zde procházel na highline vysoko nad hlavami publika a s neskutečnou lehkostí předváděl náročné kreace. Na trickline vystoupil vynikající Jiří Máslo.
Věrka Vybíralová, průkopnice v oblasti umění, zde představila dynamickou rychlokresbu a během 3 minut a 50 sekund zachytila tři figury v životní velikosti.
Program vyvrcholil Light Art Show ateliéru Dowis. V této emotivní show založené na malbě světlem, podpořené hudbou a zvukovými efekty, byly k vidění unikátní stavby z celého světa a také břežanské unikáty, jako například břežanský zámek a laserové centrum ELI.
Konala se také tradiční tombola, jejíž výtěžek byl věnován na zakoupení mlhoviště do zahrady místní mateřské školy. Prezentovaly se zde regionální neziskové organizace a spolky. Nechyběly ani tematické workshopy. Nabídka jídla a pití byla velmi rozmanitá, speciality mezinárodní kuchyně, slané i sladké české pochoutky, burčák, víno a produkty regionálních pivovarů. Novinkou byly speciality ze zámecké restaurace Chateau Clara Futura.






















