• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hvězdy v kapse: Astroporadna na týden od 1. do 7. dubna

  31.3.2024
  Redakce

  Temnou pověst spojenou se zatměními většina z nás vnímá jako pověru nebo jako filmovou pohádku. Ale jak je to se zatměními ve skutečnosti? Je v nich něco, čeho bychom se měli bát a mají nějaký vliv na lidi žijící na Zemi? V tomto článku si promluvíme nejen o slunečním zatmění, které nás čeká 8. dubna, ale o zatměních vůbec. A to z pohledu védské astrologie.

  Nejžhavější události týdne

  První týden v dubnu nebudeme mít žádné přesuny planet, ale již 8. dubna nás čeká zatmění Slunce, které bude koncovým bodem tzv. „koridoru zatmění“. Ten začal 25. března zatměním Měsíce a potrvá zhruba do 15. dubna.

  Proč „koridor“?

  Jde o to, že zatmění se vždy považují za jevy velice nepříznivé a nesoucí různé problémy. Vždy probíhají v páru (tzn. buď začíná sluneční a končí měsíční nebo naopak). Takže tento nepříznivý úsek, kdy se může stát všelicos, nazýváme „koridorem“ a dáváme si v tuto dobu velký pozor. Zpravidla míváme v roce dva takové páry a další nás čeká až na podzim těsně před volbami v USA, takže se máme určitě na co těšit.

  Co se může stát?

  Dobrým příkladem budou ještě čerstvé události během minulého podzimu kdy během koridoru zatmění byl evakuován Louvre s podezřením na to, že je v budově bomba, a také začátek válčení v Gaze.

  Není tomu tak vždy, že musí něco vyletět do povětří, nebo se musí začít válčit. Nicméně je to zóna zvýšené turbulence a je třeba to mít na paměti.

  Navíc zatmění hodně ovlivňují náš spánek a noční klid. Někdo je víc citlivý na ta sluneční, a někdo zas na měsíční, ale společné je velké množství podivných a často i nepříjemných snů.

  Příznivé a nepříznivé dny

  Vše, co se děje v tomto světě, probíhá vlivem času. Čas je síla, kterou v astrologii respektujeme a studujeme, abychom pochopili, kdy a co je vhodné dělat. Každý zahrádkář ví, že pokud semena zasadí ve špatný čas, nic mu nevyroste. Stejně tak to je i s čímkoliv, co v životě děláme a s čím začínáme.

  Příznivé dny

  V tyto dny můžeme začínat dělat důležité věci, provádět větší peněžní transakce a začít cokoliv co chceme, aby nám dlouho vydrželo. Zkrátka, plánujte si vše důležité na tyto dny. Nebo na „neutrální“. 3. a 5. dubna

  Nepříznivé dny

  V tyto dny je lepší se začínání čehokoliv důležitého vyhnout, ať už je to sňatek, první rande, koupě vozidla či nemovitosti, větším peněžním transakcím atd. protože se v tyto dny několikanásobně zvyšuje riziko problémů. 2., 6. a 7. dubna

  Emocionálně nestabilní dny

  V tyto dny se můžeme i bez důvodu cítit smutně, depresivně či naopak příliš vzrušeně, proto je dobré o tom vědět a v tyto dny nebrat své emoce příliš vážně. 6. a 7. dubna.

  Védská astrologie se zabývá studiem pohybu planet a jejich vlivu na lidský život a události na Zemi. Jejím cílem je pomoci lidem žít harmonický a vyvážený život v souladu s vesmírem.

  Artem Procenko / www.aregulus.com  Nepřehlédněte