Jak často se musí měnit pyžamo? Expert promluvil

24.1.2023
Simona Knotková

Virálem na TikToku se stalo video, ve kterém se žena přiznává k tomu, že v jednom pyžamu spí několik nocí. I když je to běžná praxe také pro řadu dalších lidí, ozvalo se mnoho hlasů, podle kterých je takové počínání nechutné. Co si o tom myslí odborník?

Průzkum, který udělal Marks and Spencer mezi tisícem britských mužů a žen, odhalil, že pyžamo si každý den mění pouhých 9 % lidí. 36 % nosí jedno pyžamo celý týden, zatímco 39 % v něm spí dva až šest dní. „Z osobních hygienických důvodů je doporučeno měnit si pyžamo jednou za týden. Pokud máte mastnější pokožku, měli byste zvážit častější výměnu,“ uvedli autoři výzkumu.

Žena spí v jednom pyžamu několik dní. „Odporné!“ píšou jí lidé

K problému se vyjádřil také odborník na slovo vzatý, zakladatel společnosti Laundryheap, která se specializuje na praní prádla, Deyan Dimitrov.

„To, jak často pereme některé oblečení, může být záležitostí našich osobních preferencí. Některé věci rozhodně musíte měnit po jednom nošení, například prádlo, ale jiné oblečení můžete častým praním poškodit,“ uvedl.

Žena se sprchuje jenom dvakrát týdně. „Jsem nechutná?“ ptá se ostatních

A jak to s tím prokletým pyžamem, které na sociální síti rozhádalo lidi? „Pyžama obvykle nepřicházejí do kontaktu s venkovním světem, takže nemají tendenci se viditelně ušpinit. Každou noc v nich ale trávíte hodně času, což znamená, že byste je měli pravidelně prát. Přestože není potřeba měnit si pyžamo po jednom nošení, pravidlem by mělo být vyměnit si ho každých pár nocí nebo alespoň jednou za týden, obzvláště v létě,“ sdělil.

Nyní v tom už snad mají všichni jasno!

Zdroj: MirrorNepřehlédněte