Žena se sprchuje jenom dvakrát týdně. „Jsem nechutná?“ ptá se ostatních

29.12.2022
Simona Knotková

Na internetových diskuzích se lidé často dohadují, zda se sprchovat ráno, večer nebo ráno i večer. Uživatelka TikToku Allison tuto debatu posunula ještě dál a ve virálním příspěvku přiznává, že se sprchuje jenom dvakrát týdně, někdy dokonce jednou.

Pro své hygienické návyky má žena zvláštní odůvodnění. Sprchu prý navštěvuje omezeně, protože si nechce každý den umývat vlasy.

Mnoho lidí se neumí sprchovat. Nepatříte mezi ně?

„Většina holek říká, že si umývá vlasy jen dvakrát týdně, čímž doslova myslí, že si umývají vlasy dvakrát týdně, ale sprchují se každý den. To já se sprchuju jenom jednou, dvakrát za týden. Klidně funguju pět dní bez sprchy, protože když už v ní jsem, umývám si i vlasy. Proč byste chodili do sprchy a nemyli si při tom vlasy? Věc se má ale tak, že si vlasy nechci umývat každý den,“ říká ve videu, které má do dnešních dnů skoro 7 milionů zhlédnutí.

Kontroverzní prohlášení rozdělilo uživatele sociální sítě na dva tábory. Zatímco jedni se přiznávají, že se sprchují v podobně četné frekvenci a s jejím postojem naprosto souzní, jiní jsou hygienou mladé ženy znechucení. Šokuje je navíc skutečnost, že žena s podobnými návyky pravidelně navštěvuje posilovnu a pracuje ve zdravotnictví.

@abmccarthy5757 Am I gross yes or no #washingmyhair #hairwashday #showerthoughts #fyp #viral ♬ original sound – Allison

„Taky máme jednu takovou kamarádku… Vždycky to poznáme,“ píše jízlivě jedna uživatelka. „Ty komentáře, že sprchování je únavné. Popadněte houbu, přidejte trochu mýdla a za méně než pět minut máte hotovo, vlasy si ani nemusíte mýt. Ach jo,“ reaguje další na komentáře o tom, že sprchování je vlastně něco jako domácí práce, do které se někteří musí nutit.

„Prosím, pokud denně chodíš na záchod a potíš se, rozhodně by ses měla umývat mýdlem a vodou každý den. Děkuji, že jste přišli na mou přednášku,“ uděluje rady jiná žena.

Myjete si vlasy každý den? Tohle byste měli vědět

Allison negativní kritika však nijak nezasáhla a nadále si vede svou. „Denní sprchování vám dokonce může uškodit. Někteří dermatologové doporučují sprchu pouze každý druhý den nebo dvakrát, třikrát týdně. Osobní hygiena je rozhodně důležitá, ale v mnoha případech sprchování nemusí být součástí vaší denní rutiny,“ brání se.

Jaký je váš názor na problematiku? Stačí sprcha dvakrát týdně? Anebo jsou návyky ženy skutečně nechutné?

Zdroj: TikTok/abmccarthy5757Nepřehlédněte