Jermanová vs. Záchranářka. Hejtmanka se chová jak bohorovní soudruzi, míní Honza Tuna

2.6.2020
Martin Solar

Po všech jejích skandálech, podivných zakázkách vyšetřovaných Národní centrálou proti organizovanému zločinu, ve kterých jde o miliony nás daňových poplatníků končících v různých kapsách na základě prapodivných smluv, poté, co se provalilo, že svému manželovi kadeřníkovi dala k dispozici opět za naše peníze vůz úřadu skoro za tři čtvrtě milionu, se kterým pak jezdil do svého kadeřnictví  nebo s partičkou za zábavou, a dalších skandálech, jsem si nejen já myslel, že nemůže klesnout na ještě hlubší dno. Jak jsem se, jak jsme se mýlili. Pokud si někdo myslí, že je nadčlověk, dno evidentně nezná.

Kraj hejtmanky Jermanové z ANO podal trestní oznámení, záchranářka Veronika Brožová končí. Středočeská ČSSD se od kroků hejtmanky distancuje

Útok ženy, která si užívá svou neomezenou moc na jinou ženu, která v době ohrožení celé země a jejích obyvatel nasazuje v první linii svůj život. A na svobodné médium, které o kauze informuje. Ten příběh všichni známe, není tedy potřeba ho nějak složitě znovu popisovat. Podstata je jednoduchá. Zatímco se paní hejtmanka producírovala stejně jako její stranický předseda Babiš v nejlepších a nejúčinnějších respirátorech a lhali o tom, že ochranných prostředků je pro všechny dostatek, záchranáři a lékaři v první linii byli vydáni na pospas a ochranné pomůcky jim zoufale chyběly. Zachraňovali je dobrovolníci, lidé, kteří doma ve dne, v noci šili roušky a další je pak rozváželi. Sám o tom něco vím, protože jsem společně s nejstarší dcerou roušky také vozil. A vozili jsme je nejen po pražských domovech důchodců, nemocnicích (naprosto tristní bylo vidět, jak ještě dlouhou dobu po prohlášení předsedy vlády, že roušek je všude dostatek a když ne, osobně je tam doveze, měli ke konci března například lékaři urgentního příjmu největší nemocnice v zemi, v pražském Motole, na ústech jen ručně ušité roušky od dobrovolných dárců, kterým za to děkovali), po porodnicích, ústavech pro dospělé i děti a podobně, ale i po těch středočeských. Do jedné z významných středočeských nemocnic, kde ještě na konci března někteří lékaři neměli vůbec žádné ochranné pomůcky a museli si je sami šít, poté, co jsem na vše upozornil na sociálních sítích, poslali ochranné masky nadšenci z pražské ČVÚT. Pár hodin poté, co se informace dostala na veřejnost.

hejtmanka

“Kraj vedený hejtmankou z ANO Jermanovou selhal” říkají středočeští záchranáři s jedním respirátorem na stanovišti

A tak na to záchranářka Veronika Brožová upozornila otevřeným dopisem a Náš region o tom informoval. Zatímco v zemích na západ od nás by se paní hejtmanka a pan premiér okamžitě omluvili a poté rezignovali, tady u nás ne. Tady paní hejtmanka, respektive její lidé zahájili kroky ke zničení ženy z první linie, která neudělala nic jiného, než že napsala pravdu. Že zvolala „Císař je nahý! A ohrožuje nás všechny!“ Výroky záchranářky Brožové označilo vedení kraje za poplašnou zprávu a podalo trestní oznámení. Pronásledována záchranářka poté opouští místo, na kterém až dosud zachraňovala životy. Místo vyznamenání perzekuce. A k tomu útok a snaha zničit svobodné a nezávislé médium. Co mi to jen připomíná?

A není to jediný útok bohorovné paní hejtmanky na lékaře. Mnozí už zapomněli a tak je potřeba si to připomenout. Když manžel kadeřník paní hejtmanky a její švagr měli zdravotní problémy a skončili v benešovské nemocnici, paní hejtmanka si podle jejich svědectví došlápla na lékaře a požadovala speciální výhody s tím, že jsou prostě VIP. Podle zveřejněných svědectví, které paní hejtmanka samozřejmě popírá, to zkoušela křikem a vyhrožováním svou funkcí.

Obnovením Lítožnického rybníka získalo hlavní město 11 hektarů vodní plochy

Tak asi tak, píšu sice všude paní hejtmanka, správně by ale bylo spojení soudružka hejtmanka Jermanová. Nejde totiž o ojedinělé selhání, ale o celou sérii, která ukazuje, že přesně to je podstata její osoby a vnímání politiky ne jako služby občanům, ale služby sama sobě. ANO, bude mně líp!

A takových věcí zažíváme mnoho. Zakleknutí na řadu dalších lidí, lékařů, zdravotních sester, živnostníků a dalších. Jen namátkou. Na viroložku Soňu Pekovou, která na začátku pandemie začala provádět testy. Na lihovarníka Josefa Žufánka, který začal vyrábět v tu dobu zoufale chybějící dezinfekci. Na výrobce speciálních roušek s nanovlákny Jiřího Kůse, který si dovolil kritizovat vládu, že upřednostňuje před domácími výrobci dovoz z Číny. Smrt nakažené zdravotní sestřičky z pražské Thomayerovy nemocnice, která se starala o pacienta s koronavirem, člen Babišovy vlády ji veřejně nepravdivě obvinil, že byla nezodpovědná a roznášela infekci. Sama nedlouho před smrtí popsala na sociální síti, jak nemají v nemocnici, ačkoliv se přímo starají o nakaženého, ochranné pomůcky. Přesto ji vláda stejně jako soudružka Jermanová veřejně dehonestovala, urážela a lhala o ní. Stres z toho pak přispěl k předčasnému konci jejího života.

Kubek se zastal šikanované záchranářky: Bezprecedentní projev arogance moci a bezostyšnosti politiků

Kombinace nabubřelosti a hlouposti přesně jako u soudruhů a soudružek, kteří nám tu před třiceti lety vládli. A bohužel je to model a princip přístupu k moci, který v hnutí, které Jaroslava Jermanová jako jedna z nejvyšších funkcionářů reprezentuje, není výjimečný, naopak pro něj typický. Chovají se stejně jako soudruzi a soudružky zneuctívající ve své bohorovnosti sídlo českých králů. Stačí si jen vzpomenout na mejdan šéfa poslanců Vondráčka z ANO v památkově chráněném sále Poslanecké sněmovny a tanci na předsednickém pultu dolní komory Parlamentu. A nejen na něj. Ryba totiž smrdí od hlavy…

Neměli bychom zapomínat. A nechat si to líbit. Mějte se hezky a za 14 dní se těším na počtenou ☺ Váš Honza TunaNepřehlédněte