19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Ladův kraj prošel úklidem

V rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se desítka říčanských spolků a dva osadní výbory zapojily do jarního úklidu Ladova kraje. Úklid byl zaměřen na sběr odpadků a nepořádku. Dospělí i děti čistili lokality kolem cest a nádraží, sportoviště, les a další místa.

Reklama

Úklid probíhal především o dubnových sobotách. Do jednotlivých lokalit nechalo město přistavit velkoobjemové či menší kontejnery. Dobrovolníci dostali pro sběr rukavice a pytle. Akci financovalo město Říčany a mikroregion Ladův kraj. „Celkem bylo naplněno a odvezeno 12 velkoobjemových kontejnerů. V rámci dubnového úklidu zajistilo město i umytí schodiště a skleněné střechy v rondelu u železniční stanice,“ informovala mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.

„Jarní úklid města a okolí se povedl a budeme v této aktivitě pokračovat. Děkuji všem dobrovolníkům, kteří věnovali svůj osobní čas sbírání odpadků nepořádných občanů. Jen mě mrzí, že se do akce nezapojilo více obyvatel. Přes velké úsilí se nepodařilo vyčistit všechna nepěkná místa ve městě a v okolí. Věřím, že příště se přihlásí mnohem více lidí,“ komentoval úklidovou akci radní Vladimír Polánský (Klidné město), který úklid organizačně zajišťoval.

Poděkování podle radnice patří všem jednotlivcům, kteří se organizace úklidu ujali v okolí svého bydliště: Petře Kohoutkové za úklid lokality Nad Vodárnou, Michalu Červenkovi za zvelebení koutu v ulici Halasova a úklid okolí trafostanice, paní Kubelkové za úklid okolí domu U Vodojemu. Děkujeme i organizacím a jejich členům, kteří se zapojili: Tenisový klub Radošovice, Ekocentrum Říčany, SDH Říčany, Klidné město, Okrašlovací spolek, Rugby Club Říčany, z. s., Klub cesta, Modré dveře, Ryba z. s., Osadní výbory Jažlovice a Voděrádky.

„I letos město přichází s nabídkou pro zájmové organizace působící na území Říčan na likvidaci odpadu. Svozová firma bezplatně přistaví kontejner a zdarma zlikviduje odpad. Do těchto kontejnerů nepatří nebezpečný odpad,“ dodala mluvčí Lauerová.

bytový dům Hadovka, foto Fefík
Před 2 hodinami
Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě těch komerčních se...
Před 3 hodinami
Zatímco obce a města připravují plány a nákladná opatření, jak zajistit obyvatelům dostatek vody kvůli...
20.9.2019
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
20.9.2019
V sobotu 21. září 2019 si příznivci městské hromadné dopravy i všichni, kteří se chtějí...
19.9.2019
Klub středočeských zastupitelů za ANO žádá prošetření možného střetu zájmů zastupitelů za STAN Věslava Michalika...
18.9.2019
Vodní záchranáři na Slapské přehradě zaznamenali během letních prázdnin 79 zásahů, meziročně o sedm více....
17.9.2019
Nové obecní zastupitele si v sobotu zvolili obyvatelé Křivoklátu na Rakovnicku, Kněžiček na Nymbursku, Zlaté...
17.9.2019
V pražské městské části Nedvězí začne pracovat nové zastupitelstvo. Výsledek byl jasný předem, do komunálních...
16.9.2019
V Česku dnes začíná druhý ročník kampaně Pěšky do školy. Jejím prostřednictvím chtějí pořadatelé, organizace...
15.9.2019
Hasiči na pražských sídlištích se kvůli špatně zaparkovaným autům někdy těžko dostávají k domům. I...
15.9.2019
Hospodaření radnice Prahy 11 skončilo k letošnímu 30. červnu přebytkem zhruba 19,6 milionu korun. Příjmy...
Reklama