29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Ladův kraj prošel úklidem

V rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se desítka říčanských spolků a dva osadní výbory zapojily do jarního úklidu Ladova kraje. Úklid byl zaměřen na sběr odpadků a nepořádku. Dospělí i děti čistili lokality kolem cest a nádraží, sportoviště, les a další místa.

Reklama

Úklid probíhal především o dubnových sobotách. Do jednotlivých lokalit nechalo město přistavit velkoobjemové či menší kontejnery. Dobrovolníci dostali pro sběr rukavice a pytle. Akci financovalo město Říčany a mikroregion Ladův kraj. „Celkem bylo naplněno a odvezeno 12 velkoobjemových kontejnerů. V rámci dubnového úklidu zajistilo město i umytí schodiště a skleněné střechy v rondelu u železniční stanice,“ informovala mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.

„Jarní úklid města a okolí se povedl a budeme v této aktivitě pokračovat. Děkuji všem dobrovolníkům, kteří věnovali svůj osobní čas sbírání odpadků nepořádných občanů. Jen mě mrzí, že se do akce nezapojilo více obyvatel. Přes velké úsilí se nepodařilo vyčistit všechna nepěkná místa ve městě a v okolí. Věřím, že příště se přihlásí mnohem více lidí,“ komentoval úklidovou akci radní Vladimír Polánský (Klidné město), který úklid organizačně zajišťoval.

Poděkování podle radnice patří všem jednotlivcům, kteří se organizace úklidu ujali v okolí svého bydliště: Petře Kohoutkové za úklid lokality Nad Vodárnou, Michalu Červenkovi za zvelebení koutu v ulici Halasova a úklid okolí trafostanice, paní Kubelkové za úklid okolí domu U Vodojemu. Děkujeme i organizacím a jejich členům, kteří se zapojili: Tenisový klub Radošovice, Ekocentrum Říčany, SDH Říčany, Klidné město, Okrašlovací spolek, Rugby Club Říčany, z. s., Klub cesta, Modré dveře, Ryba z. s., Osadní výbory Jažlovice a Voděrádky.

„I letos město přichází s nabídkou pro zájmové organizace působící na území Říčan na likvidaci odpadu. Svozová firma bezplatně přistaví kontejner a zdarma zlikviduje odpad. Do těchto kontejnerů nepatří nebezpečný odpad,“ dodala mluvčí Lauerová.

17.6.2019
Díky solidaritě rodičů, kteří včas odhlásili své děti ze školek, do kterých nenastoupí, jsou přijaty...
16.6.2019
Sdružení dobrovolných hasičů Lhota uspořádalo v neděli 26. května za podpory obce Dolní Břežany pro...
15.6.2019
Krajská správa a údržba silnic začala ve čtvrtek 16. května s měsíční opravou povrchu komunikace...
14.6.2019
V Říčanech bude pořádně kluzko, už 15. června tam totiž dorazí atrakce Slide Czech. To je až...
14.6.2019
Praha 22 koupila pozemky v Pitkovicích o výměře zhruba 13 tisíc metrů čtverečních, chce zde...
13.6.2019
Na sportovišti u Říčanského lesa je k dispozici nová lezecká stěna. K jedinečnému pumptracku a...
12.6.2019
Jesenický radní Martin Lang rezignoval na funkci v radě města v závěru zastupitelstva 6. června....
12.6.2019
Podobně jako v jiných městech i v Říčanech vyslyšeli výzvu ministerstva životního prostředí a zdravý...
12.6.2019
Nejen v parných dnech ocení cestující v pražských autobusech klimatizace. Těmi jsou vybaveny nejnověji dodávané...
4.6.2019
Město Říčany ve spolupráci s Muzeem Říčany a 3. základní školou u Říčanského lesa připravilo...
Reklama