0℃
Dnes je 14. listopad , svátek má Sáva

Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu

Další fotky

Na Eco fashion show 2019 představili žáci a učitelé jesenické základní školy a základní umělecké školy 72 modelů z recyklovaných materiálů. Pořádala se 24. dubna na podporu oslav Dne Země a zakončila akci Ukliďme Česko v Jesenici.

Eco fashion show 2019 v Jesenici uspořádali žáci a učitelé základní a umělecké školy na podporu oslav Dne Země. Zakončila tak tradičně společnou účast na akci Ukliďme Česko. Žáci a učitelé představili rekordních 72 modelů z recyklovaných materiálů. Ty byly ozdobou přehlídkového mola ve společenském sále Jesenice.

„V letošním již čtvrtém ročníku ekologické módní přehlídky se projevil stále rostoucí zájem dětí o výrobu modelů i samotnou účast na přehlídce, ať už na přehlídkovém molu či v přihlížejícím publiku. Děti jsou schopny ze sesbíraného odpadového materiálu vytvářet neuvěřitelně nápadité modely,“ řekla Blažena Lvová, zástupkyně ředitelky školy pro ZUŠ a dodala. „Modely budou do konce tohoto školního roku vystavené v prostorách jesenické školy. Ty, které si pak děti nevezmou na památku domů, budou ekologicky zlikvidovány.“

Holešovické Výstaviště čekají investice. Mají přilákat návštěvníky

Za přípravou, trvající několik měsíců, stáli především dva mladí pedagogové, výtvarníci  a designéři MgA. Pavla Naďová a Mgr. Tibor Rozsnyó, kteří vyučují na ZŠ a ZUŠ Jesenice výtvarnou výchovu. S přípravou pomáhal velký tým „neviditelných“ spolupracovníků, od pedagogů přes pracovníky ve školní družině až po žáky z vyšších ročníků, starajících se o zákulisí přehlídky.

„Děti reagují na všechny akce, tedy i na Ukliďme Česko, tak jak je pojmou dospělí, tedy především rodiče a pedagogové. Zvláště ve spojení s touto ekopřehlídkou objevovaly děti mnohdy nečekané věci, které pak využily při dolaďování modelů, neboť v termínu uklízení Česka byla v podstatě největší část chystané přehlídky již připravena,“ říká  Lvová.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Spojením tradice, zkušeností a moderního přístupu se podařilo v roce 2016 oslovit a aktivně zapojit přes 86 tisíc dobrovolníků a sebrat přes 1600 tun odpadu, z toho 23 procent vytřídit. V roce 2017 se pak na úklidu podílelo 96 133 dobrovolníků! Do úklidu se zapojují školy, spolky, sdružení, hasiči, záchranáři, policisté, vodáci, turisté, sousedé, studenti, maminky, důchodci, celá města a obce.

FOTO: Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu

Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_1000Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_1042Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - starosta Jesenice ing. Smutný při korunovaciOblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0992Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0990
Další fotky
Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0988Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0954Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0950Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0937Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0933Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0910Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0906
9.11.2019
Plynový pedál auta sešlápl řidič trochu více, než bylo potřeba, obálka s pokutou za překročení...
6.11.2019
Přesně po dvou týdnech, od vyhlášení omezení a změn v pražské MHD, přichází ROPID s...
6.11.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
6.11.2019
Společnost ROPID potvrdila, že obdržela nabídky na zajištění provozu linek MHD od soukromým dopravců v...
5.11.2019
Ve středních Čechách chce ve volbách do krajského zastupitelstva, které se konají příští rok na...
5.11.2019
K ohlášené středeční stávce kvůli platům pedagogů se i dnes připojují další středočeské školy, přesný...
5.11.2019
Ozval se další soukromý dopravce, který nabízel své kapacity pro zajištění pražské MHD. Stanislav Jirásek...
4.11.2019
Tentokrát nešlo o žádné cvičení, v Jevanech se střílelo ostrými. Říčanští hasiči si na likvidaci...
3.11.2019
Řidiči v hlavním městě se musí připravit na omezení provozu na vytížené Modřanské ulici mezi...
3.11.2019
Stavba tělocvičny v Ohrobci začala loni v listopadu, kolaudována byla letos v srpnu. Obec za...
3.11.2019
Cyklostezka s in-line dráhou, která má navazovat na pražské cyklostezky, dosáhne až do Mnichovic. Hotová...
Reklama