16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu

Další fotky

Na Eco fashion show 2019 představili žáci a učitelé jesenické základní školy a základní umělecké školy 72 modelů z recyklovaných materiálů. Pořádala se 24. dubna na podporu oslav Dne Země a zakončila akci Ukliďme Česko v Jesenici.

Reklama

Eco fashion show 2019 v Jesenici uspořádali žáci a učitelé základní a umělecké školy na podporu oslav Dne Země. Zakončila tak tradičně společnou účast na akci Ukliďme Česko. Žáci a učitelé představili rekordních 72 modelů z recyklovaných materiálů. Ty byly ozdobou přehlídkového mola ve společenském sále Jesenice.

„V letošním již čtvrtém ročníku ekologické módní přehlídky se projevil stále rostoucí zájem dětí o výrobu modelů i samotnou účast na přehlídce, ať už na přehlídkovém molu či v přihlížejícím publiku. Děti jsou schopny ze sesbíraného odpadového materiálu vytvářet neuvěřitelně nápadité modely,“ řekla Blažena Lvová, zástupkyně ředitelky školy pro ZUŠ a dodala. „Modely budou do konce tohoto školního roku vystavené v prostorách jesenické školy. Ty, které si pak děti nevezmou na památku domů, budou ekologicky zlikvidovány.“

Holešovické Výstaviště čekají investice. Mají přilákat návštěvníky

Za přípravou, trvající několik měsíců, stáli především dva mladí pedagogové, výtvarníci  a designéři MgA. Pavla Naďová a Mgr. Tibor Rozsnyó, kteří vyučují na ZŠ a ZUŠ Jesenice výtvarnou výchovu. S přípravou pomáhal velký tým „neviditelných“ spolupracovníků, od pedagogů přes pracovníky ve školní družině až po žáky z vyšších ročníků, starajících se o zákulisí přehlídky.

„Děti reagují na všechny akce, tedy i na Ukliďme Česko, tak jak je pojmou dospělí, tedy především rodiče a pedagogové. Zvláště ve spojení s touto ekopřehlídkou objevovaly děti mnohdy nečekané věci, které pak využily při dolaďování modelů, neboť v termínu uklízení Česka byla v podstatě největší část chystané přehlídky již připravena,“ říká  Lvová.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Spojením tradice, zkušeností a moderního přístupu se podařilo v roce 2016 oslovit a aktivně zapojit přes 86 tisíc dobrovolníků a sebrat přes 1600 tun odpadu, z toho 23 procent vytřídit. V roce 2017 se pak na úklidu podílelo 96 133 dobrovolníků! Do úklidu se zapojují školy, spolky, sdružení, hasiči, záchranáři, policisté, vodáci, turisté, sousedé, studenti, maminky, důchodci, celá města a obce.

FOTO: Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu

Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_1000Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_1042Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - starosta Jesenice ing. Smutný při korunovaciOblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0992Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0990
Další fotky
Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0988Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0954Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0950Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0937Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0933Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0910Oblečení z recyklovaných materiálů předvedli žáci na molu - DSC_0906
Včera, 09:24
Třiatřicetiletý muž se nechal zaměstnat v jedné středočeské firmě jako servisní technik. Místo práce ale nářadí...
22.6.2019
Už sedmý týden plní česká náměstí, parky a návsi nespokojení občané, kteří tak vyjadřují svůj...
17.6.2019
Díky solidaritě rodičů, kteří včas odhlásili své děti ze školek, do kterých nenastoupí, jsou přijaty...
16.6.2019
Sdružení dobrovolných hasičů Lhota uspořádalo v neděli 26. května za podpory obce Dolní Břežany pro...
15.6.2019
Krajská správa a údržba silnic začala ve čtvrtek 16. května s měsíční opravou povrchu komunikace...
14.6.2019
V Říčanech bude pořádně kluzko, už 15. června tam totiž dorazí atrakce Slide Czech. To je až...
14.6.2019
Praha 22 koupila pozemky v Pitkovicích o výměře zhruba 13 tisíc metrů čtverečních, chce zde...
13.6.2019
Na sportovišti u Říčanského lesa je k dispozici nová lezecká stěna. K jedinečnému pumptracku a...
12.6.2019
Jesenický radní Martin Lang rezignoval na funkci v radě města v závěru zastupitelstva 6. června....
12.6.2019
Podobně jako v jiných městech i v Říčanech vyslyšeli výzvu ministerstva životního prostředí a zdravý...
Reklama