Klub Evergreen oslavil 10 let na vlnách Českého rozhlasu. Nadělil si koncert ve Fóru Karlín

23.10.2021
Redakce

Pořad o slavných evergreenech Českého rozhlasu Dvojka oslavil desáté narozeniny v čele se svými tvůrci a moderátory, zpěváky Dashou a Janem Smigmatorem. Klub Evergreen potěšil nejenom své rozhlasové posluchače galakoncertem v pražském Fóru Karlín s křtem nového alba. Jeho kmotry se stali generální ředitel René Zavoral, herec Petr Nárožný a Ivana Gottová.

„Být kmotrem tohoto narozeninového alba je pro mě obrovská čest. Přeji mu hodně spokojených posluchačů, kteří si při jeho poslechu odpočinou, příjemně se naladí i potěší. Dashe a Janu Smigmatorovi držím palce při všech koncertech i přípravě dalších alb. Věřím, že společně pokřtíme ještě mnoho dalších, třeba hned u příležitosti 15. výročí pořadu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Za doprovodu orchestru zazpívala Dasha s Janem Smigmatorem ve čtvrtek 7. října zaplněnému karlínskému sálu. Ve dvouhodinové koncertní show zazněla jak swingová a muzikálová klasika, jazzové standardy, evergreeny stříbrného plátna a hity pop music, tak i písně z repertoáru Michaela Jacksona, nebo rockové legendy – hudební skupiny Queen.

Významnými hosty večera byly také Helena Vondráčková a Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu. Překvapením pro všechny hosty pak byl speciální virtuální tercet, který si Dasha s Janem Smigmatorem zazpívali s Karlem Gottem.

„Z rozhlasového archivu jsme získali nahrávku samotného Karlova hlasu, od Ivany Gottové dostali souhlas a posvěcení a společně s těmi nejlepšími hudebníky a zvukovými mistry jsme se tak mohli pustit do práce. Klavírista a spoluproducent alba Honza Steinsdörfer napsal skvělé aranžmá, my s Dashou vymysleli rozložení hlasů a když jsme pak přišli do studia zpívat a zavřeli oči, měli jsme pocit, že nahráváme skutečně s Karlem Gottem,“ řekl Jan Smigmator.

Vrcholem večera se pak stal křest velkého narozeninového alba Klub Evergreen 10 let, které vydalo vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis. Kmotrem alba se stal generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, herec Petr Nárožný a Ivana Gottová.


Témata:

Nepřehlédněte