Knedlík na sto způsobů. Víte, že se zrodil v Číně?

Mnoho Čechů je přesvědčeno o tom, že knedlík je pokrm, který se zrodil v české kuchyni. Nejde ovšem o tuzemský vynález a ani jeho název není původním českým slovem.

Knedlík či moravsky knedla jsou výsledkem našeho historického propojení s německy mluvícími zeměmi. Názvy vznikly počeštěním německého knödel. Tak se od středověku označoval masový nok. Nejpůvodnější formou středoevropského knedlíku je tedy ten z masa či jater obohacený žemlí, který lovíme v polévkách. Ale nepředbíhejme…

Zrodily se v Číně

Tak jako nejsou těstoviny vynálezem italským nejsou ani knedlíčky vynálezem středoevropských národů, které jej považují za stavební kámen své gastronomie. S knedlíčky, stejně jako s těstovinami, přišli Číňané zhruba ve třetím století. Lépe řečeno – z té doby existují první písemné zmínky o výrobě knedlíčků z masa a dalších přísad. Dodnes obyvatelé Dálného východu připravují stovky variant knedlíčků a milují je stejně jako my ty houskové, bramborové, chlupaté, krupičné, karlovarské, špekové, tvarohové či ovocné. Z Asie do Evropy doputovaly masové knedlíčky, většinou smažené na tuku, někdy ve středověku. Tehdy vzniklo také slovo knödel a později jeho české varianty. Od masových knedlíčků nastavovaných pečivem či moukou se postupně přešlo k čistě moučným knedlíkům.

Chlouba české a moravské kuchyně. Ovocné knedlíky

Vařené díky zbořené peci

Kynuté knedlíčky se původně pekly v troubě jako chléb. Podle jedné pověsti měly ovšem jistému vojenskému kuchaři pobořit pec, a on se tedy rozhodl těsto uvařit. A na světě byl první kynutý knedlík vařený ve vodě. V podobě válečku se tak připravuje dodnes a po uvaření se krájí na plátky, které jsou na povrchu oslizlé. Zato vídeňský knedlík se vaří v podobě velké koule v ubrousku v páře a na povrchu je suchý. V Rakousku nejčastěji připravují knedlíky takto a na talíř pak strávník dostane jeden velký kulatý knedlík. V Tyrolsku a Bavorsku si potrpí na knedlíky plněné, odkud se k nám také dostaly knedlíky plněné uzeným masem, pečeným husím masem či dokonce salámem.

Vídeňský knedlík

8 rohlíků z předešlého dne, 40 g másla, 2 vejce, ¼ l mléka, 100 g hrubé mouky, petrželka, sůl

Jemně nakrájenou petrželku zpěňte na másle. Rohlíky nakrájejte na malé kostičky a promíchejte s petrželkou. Přidejte mléko, v němž jste rozmíchali vejce a sůl a nechte chvíli prosáknout. Pak vmíchejte mouku, utvořte šišku a vložte ji do navlhčeného a vyždímaného ubrousku. Ubrousek oviňte kolem knedlíku, na každé straně jej dvakrát zavažte nití (hned těsně u těsta a v rozmezí 2 cm ubrousek za těstem), vložte do vařící osolené vody a vařte. Po pěti minutách varu knedlík nadzvedněte ode dna, po 10 minutách vnitřní nitě (za těstem) rozstříhněte. Knedlík vařte celkem 35-40 minut.

Lahodné makové dezerty. Zkuste 3 netradiční a zdravé laskominy

Knedlík v hrnečku

5 rohlíků, 1 půllitrový hrnek hrubé (nebo polohrubé mouky), lžička jedlé sody,1 půllitrový hrnek mléka, 2 vejce, sůl, máslo na vymazání hrnečků

Do mísy vsypte mouku, přiddejte lžičku sody a promícháme. Žloutky oddělte od bílků. Mléko ohřejte na vlažnou teplotu, promíchejte se žloutky a osolíme. Vlijte do mouky a promíchejte, až vznikne řídká až tekutá kaše. Rohlíky nakrájejte na malé kostičky, nasypte na kaši a promíchejte. Přikryjeme čistou utěrkou a necháme odpočinout (mezitím vaříme třeba maso, omáčku či zelí). Snídaňové hrnečky vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Z bílků ušlehejte sníh, vmíchejte do kaše s kostičkami rohlíků, řádně promíchejte a plníme do vymazaných hrnečků tak, aby těsto zůstalo asi 2 cm pod okrajem (při vaření se zvedne). Hrnečky postavte do hrnce s horkou vodou tak, aby do nich nebublala voda a vařte 45 minut. Poté hrnečky s uvařeným knedlíkem vyjměte, postavte na utěrku, nožem opatrně uvolněte od krajů a knedlík vyklopte (byl-li hrneček řádně vymazaný, půjde to snadno). Kráječem nebo ostrým nožem nakrájejte na úhledné plátky. Knedlík výborně chutná k masu, omáčce, zelí i jen tak samotný.

Něco na zahřátí? Vyzkoušejte netradiční varianty tradičních nápojů

Tyrolské knedlíky

5 rohlíků, 25 g másla, 100 g vařeného uzeného masa, 1 vejce, 1 žloutek, 1,5 dl mléka, 70 g hrubé mouky, sůl, petrželka

Rohlíky nakrájejte na malé kostičky. Na másle osmahněte jemně nakrájenou petrželku a promíchejte s nakrájenými rohlíky. Vejce rozšlehejte se solí a mlékem, nalijte na rohlíky, přidejte jemně nakrájené uzené maso a mouku. Utvořte kulaté knedlíky velké asi jako tenisák. Zavařte je do vařící osolené vody, po 3 minutách je nadzvedněte ode dna a uvařte. V Tyrolsku je podávají se smetanovou křenovou omáčkou, Češi dají přednost zelí. Chutnají dobře i se špenátem.

Dnes, 04:00
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) navrhne vládě, aby hejtmani mohli nařídit pracovní povinnost zdravotníkům...
Dnes, 04:00
Když v roce 1834 vyhořel Westminsterský palác, vyhlásili britští politici soutěž o nejlepší projekt nové...
Včera, 21:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 21:20
Prezident Miloš Zeman požádal na popud premiéra Andreje Babiše (ANO) Čínu o dodávku čínské vakcíny...
Včera, 17:32
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pro letošní maturanty takzvanou úřední maturitu. Nemuseli by tak podle...
Včera, 15:39
Pokud se zaměstnanec odmítne testovat na covid-19, nesmí mu zaměstnavatel umožnit vstup na pracoviště. Může...
Včera, 15:35
Už po 25. narozeninách se na pleti začnou objevovat první vrásky a jemné linky, které...
Včera, 15:26
K zapojení do péče o pacienty s covidem by se mohli přidat například plastické chirurgie,...
Včera, 15:06
Střední odborné učiliště v Kaplici pokračuje v praktické výuce i ve zpřísněném koronavirovém režimu. Zatímco...
Včera, 12:42
Česká republika má dojednaných 19 míst pro české pacienty s covidem-19 v Německu. Dvacítku míst...
Včera, 11:15
I když francouzský vojevůdce a císař Napoleon I. Bonaparte (15. srpna 1769 – 5. května...
Reklama