Chlouba české a moravské kuchyně. Ovocné knedlíky

Ovocné knedlíky jsou snad nejoblíbenějším sladkým jídlem. Jsou považovány za chloubu české a moravské kuchyně a neexistuje snad nikdo, kdo by občas nedostal na tuto kalorickou dobrotu chuť. Víte, že první recept na ovocné knedlíky v psané podobě se datuje ze 17. století?

Restaurace, závodní a školní jídelny či menzy nabízejí strávníkům nejčastěji knedlíky z kynutého těsta. Méně kalorické a zdravější je však tvarohové a bramborové těsto. Jako náplň do knedlíků se používají různé druhy ovoce – začátkem léta jahody a borůvky, v půli července je vystřídají meruňky a se začátkem školního roku přijdou ke slovu švestky. Švestkové knedlíky velebí v jednom ze svých fejetonů Jan Neruda.

Pokud i vy patříte k milovníkům tohoto sladkého pokrmu, nabízíme vám úžasné recepty, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Ovocné knedlíky z tvarohového těsta

500 g měkkého tvarohu, 40 g tuku, 2 žloutky, 1 vejce, 200 g hrubé mouky, sůl, asi 750 g ovoce, skořice, tvrdý tvaroh a moučkový cukr na posypání, případně perník na strouhání, máslo na omaštění

Nejoblíbenější ovoce, které na zahrádce pěstujeme. Jahody jsou nejlepší

Z tvarohu, tuku, vejce, žloutků a soli vypracujeme hladké vláčné těsto. Lehce je rozválíme na ½ cm silnou placku, nakrájíme na stejné kousky, do každého vložíme očištěné ovoce, pevně uzavřeme a zaváříme do vařící osolené vody. Měchačkou je opatrně oddělíme ode dna, aby se nepřichytily. Když knedlíky vyplavou na povrch, vaříme je ještě 5 minut. Po vyjmutí z vařící vody je ihned propíchneme vidličkou, aby z nich vyšla pára a nesrazily se. (To platí i v případě dalších „knedlíkových“ receptů). Při podávání je posypeme nastrouhaným tvrdým tvarohem a moučkovým cukrem se skořicí, případně i perníkem. Omastíme rozehřátým máslem.

Tip: Místo másla můžeme knedlíky omastit zakysanou smetanou.

Ovocné knedlíky z odpalovaného těsta

350 g hrubé mouky, asi 3 dl mléka, 40 g tuku, 1 vejce, 1 žloutek, sůl, asi 750 g ovoce, tvrdý tvaroh, moučkový cukr, případně perník na strouhání, máslo

Do osoleného vařícího mléka dáme tuk, za stálého míchání vsypeme mouku a uvaříme těsto tak, aby se nelepilo na stěny nádoby. Když trošku vychladne, vmícháme do něj vejce a žloutek a těsto dobře propracujeme. Potom z něj vyválíme plát asi 5 mm silný, nakrájíme na čtverečky, do každého vložíme očištěné ovoce, dobře uzavřeme a vaříme v osolené vodě asi 7 minut. Odcezené knedlíky posypeme nastrouhaným tvarohem a moučkovým cukrem, případně i perníkem a pokapeme rozehřátým máslem.

Voňavá medicína, koření i kosmetika. Levandule je královnou bylinek

Jizerské borůvkové knedlíky

500 g hrubé mouky, 10 g droždí, 250 – 300 ml mléka, lžíce krystalového cukru, 1 vejce, lžička soli, 500 g borůvek, na posypání perník nebo mletá skořice, na polití přepuštěné máslo

Droždí smícháme s cukrem na kašičku. Přelijeme je rozpuštěným mlékem (½ dávky) a zasypeme lžící mouky. Na teplém místě necháme vykynout.

Do mouky přidáme vejce, trochu soli, nakynutý kvásek a vypracujeme těsto, které necháme na teplém místě kynout asi hodinu. Po vykynutí těsto rozválíme na pomoučeném vále a nakrájíme ho na čtverečky. Doprostřed každého čtverečku dáme lžičku borůvek a pečlivě je zabalíme. Z těsta můžeme také vytvořit váleček, který nakrájíme na stejné díly a ty plníme ovocem.

Černý bez je nejen léčivý prostředek, hojně se využívá i v kuchyni

Vytvarované knedlíky necháme ještě chviličku odpočinout a potom je uvaříme v osolené vodě asi 6 minut. Na talíři je posypeme strouhaným tvarohem nebo perníkem, cukrem a skořicí a přelijeme rozpuštěným máslem.

Ovocné knedlíky z krupicové kaše

150 g krupice, ½ l mléka, 1 vejce, lžíce cukru, 250 g hrubé nebo polohrubé mouky, sůl, ovoce

Z mléka, soli a krupice uvaříme hustou kaši. Po vychladnutí do ní vmícháme cukr, vejce a mouku a vypracujeme hladké vláčné těsto. Na pomoučeném vále je rozválíme na plát silný asi 5 mm, nakrájíme na čtverečky, do každého vložíme kousek ovoce a dobře uzavřeme. Ve vroucí vodě vaříme asi 7 minut. Při podávání posypeme cukrem se skořicí nebo tvarohem anebo umletým mákem a mastíme máslem.

Švestkové knedlíky z bramborového těsta

400 g uvařených brambor, 1 vejce, 200 g hrubé mouky, sůl, cukr, mletý mák, máslo

Uvařené oloupané brambory jemně ustrouháme nebo prolisujeme, posypeme přestátou moukou, přidáme sůl, vejce a vypracujeme hladké tužší těsto, které vyválíme na plát asi 5 mm silný. Potom plát nakrájíme na čtverečky. Do každého čtverečku dáme vypeckovanou švestku, pevně uzavřeme a vaříme v osolené vodě asi 6 minut. Před podáváním knedlíky posypeme mletým mákem smíchaným s moučkovým cukrem a mastíme rozpuštěným máslem.

Slané koláče. Chutný oběd, večeře nebo svačina na výlet i pohoštění na party

Dnes, 15:24
Zatímco některé lidi děsí představa čipů v těle, což podporuje například jeden z populárních hoaxů...
Dnes, 13:52
Polorozpadlý sešit s recepty hospodyně u Janáčkových ležel mnoho desetiletí v ústraní Archivu Leoše Janáčka...
Dnes, 13:08
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 13:08
Vláda v pátek ráno projedná návrh, podle kterého by státní zaměstnanci očkovaní proti covidu-19 od...
Dnes, 12:45
Velmi krušné chvíle zažil nejmenovaný muž z aljašského Nome. Na několik dní se stal zajatcem...
Dnes, 10:51
Šestatřicetiletý Španěl Juan Dual přišel kvůli závažnému onemocnění o část trávicí soustavy. Přesto na svůj...
Dnes, 10:47
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky,...
Dnes, 09:12
Virálem TikToku jsou videa uživatele, který o sobě tvrdí, že je "cestovatel v čase". Podle...
Dnes, 07:41
Když si francouzský malíř Paul Gauguin dobírá svého přítele Alfonse Muchu pro jeho krasavice z...
Včera, 22:28
Mít znovu šestnáct let, to zní pro většinu lidí jako sen. Pro sedmatřicetiletého Američana Daniela...
Josef Fousek – nositel ocenění Mistr zábavního umění 2020
Včera, 16:50
Mistr zábavního umění. Udělování tohoto ocenění vstupuje již do svého šestého ročníku. Sošku s maskou...
Reklama