Konec prázdnin na pražské hudební scéně: Tony Ducháček, Neřež, Luboš Pospíšil

27.8.2019
Fefík

Úterý 27. srpna

Začneme v Balbínce, kde od osmi hodin hraje Valkýra.

A ve Vagonu se – jako vždycky koncem měsíce – ukáže Tony Ducháček a Garage.

Středa 28. srpna

Balbínka podruhé – Pedopat aneb Vřešťál se zbláznil. Už jsem tu o Pedopatu dvakrát psal a nechci se opakovat…

Čtvrtek 29. srpna

Stačí, že vrátíme ještě jednou do Balbínky. A zase ten Vřešťál. Tedy Neřež.

Nepovšimnuté dokumentární fotografie uměleckých děl Josefa Sudka. Přinášely mu jistý výdělek

Pátek 30. srpna

Pátek patří Professoru ve Vagonu. Jejich repertoár připomíná moji kabelu, kterou jsem měl v prváku popsanou jmény všech kapel, které jsem toho uznal hodnými.

Klub Dr. Voják – Konec srpna v hotelu Voják, to je parafrázované jméno akcičky v motolském klubu Dr. Voják. Zahrají Znouzectnost, V.T. Marvin, Až naprší a uschne.

A ještě jedna pozvánka – na benefiční koncert pro Pavla Zajíčka – Echt!, The Totems, Prasečí farmu a Sváťu Karáska. A kam, že vás to lákám? Ke stánku Pod vrbou v Lahovičkách. To může bejt takovej poloviční tremp.

Sobota 31. srpna

Vagon – NIRVANA revival Praha a Big Machine.

Švandovo divadlo chystá Den otevřených dveří. Po divadle budou provázet herci

Neděle 1. září

Balbínka hostí Luboše Pospíšila a jeho 5P.

Malostranská beseda zase Original Sky band.
Skupina vznikla v roce 2001 pod názvem Sky Band při stejnojmenném společensko-kulturně – sportovním centru na Brumlovce s názvem Sky club.
V původní sestavě, Jan Hejma doprovodná kytara zpěv, Petr Hejma – klávesové nástroje, Miroslav Koch – sólová kytara, Jirka Ďurovič – basová kytara a Pavel Skála – bicí, zahrála skupina v rámci oslavy 10. výročí založení Sky clubu v roce 2002 svůj historicky první koncert.
V dnešní době nese skupina název Originál Sky Band, který navazuje nejenom na tradici stejnojmenného klubu, ale současně potvrzuje, že originál je opravdu pouze jeden.
OSB koncertovalo v různých drobných obměnách zejména v Malostranské besedě (téměř pravidelné koncerty Vánoční a Májové), v loděnici CERE nebo v hotelu Loreta. V dnešní době hraje Originál Sky Band v sestavě: Jan Hejma (kytara, zpěv), Jarda Hašek (zpěv, kytara), Jirka Horák (basová kytara),
Robin Kačerovský (bicí).

A ještě malá pozvánka do Bubenče – vinárna u Hrušky pořádá akustický koncert Norbiho Kovácse a Olina Nejezchleby. To zní dobře.

FOTO: Pražská hudební scéna 27. srpna – 1. září

Pražská hudební scéna 27. srpna – 1. září - 1 A neřež naše praha 4Pražská hudební scéna 27. srpna – 1. září - 2 olin nePražská hudební scéna 27. srpna – 1. září - 3 norbi koPražská hudební scéna 27. srpna – 1. září - 4 vojak_30082019Pražská hudební scéna 27. srpna – 1. září - 5
Další fotky
Pražská hudební scéna 27. srpna – 1. září - 0 horší pospíšil


Nepřehlédněte