Konzumuje váš muž maso? Přestaňte s ním spát, vzkazují ženám ochránci zvířat

22.9.2022
Simona Knotková

Jak přinutit muže, aby se stali vegany? Organizace PETA radí ženám jednoduché: Přestaňte s nimi spát.

Německá PETA přišla s „řešením“, jak zachránit svět a navíc ho zbavit toxické maskulinity. Ženám radí, aby zahájily postelovou stávku nebo se s muži rovnou kompletně přestaly rozmnožovat. Podle ochránců zvířat by se speciálně pro muže měla také zavést tučná 41% daň z masa. Přesně o tolik procent víc muži dle výzkumu přispívají produkci skleníkových plynů v porovnání se ženami.

Nebezpečná výzva: Muž jí každý den syrové maso a čeká, jestli přežije

„Všichni známe ty předměstské otce s lahvemi piva a grilovacími kleštěmi, kteří grilují klobásy za 70 centů na svých grilech za 700 eur. Na cuketu přidanou hostem se dívají s podezřením a jen neochotně ji tolerují. Skutečnost, že němečtí ‚mistři grilu‘ věří, že svou mužnost sobě a ostatním svého druhu dokážou konzumací masa, neškodí pouze zvířatům. Nyní existuje vědecký důkaz, že to škodí také klimatu,“ vysvětluje Daniel Cox z organizace PETA.

Kontroverzní nápad vyvolal (nejenom) mezi německou společností pozdvižení. Ačkoliv jeho tvůrci možná měli dobré úmysly, podle kritiků k tomu využili sexismus.

Vegani vyrazili do boje! V obchodech zablokovali lednice s mlékem

„Jenom to přiživuje ty nejhorší narativy 90. let, podle kterých ženy sex nebaví a používají ho pouze jako nástroj k ovládání mužů. Zaměřuje se to rovněž pouze na heterosexuální vztahy,“ nechala se kupříkladu slyšet politička britské Konzervativní strany Alicia Kearns.

Zdroj: The TelegraphNepřehlédněte