Kozel lidem navazuje na tradici rodu Ringhofferů a podpoří rozvoj regionu

5.2.2020
Fefík

Přihlášky projektů mohou neziskové organizace podávat prostřednictvím webu www.kozellidem.cz do 15. března 2020.
Do programu Kozel lidem se mohou hlásit místní spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve, náboženské spolky či příspěvkové organizace, které působí na území Velkopopovicka a Kamenicka. Odborná komise složená ze zástupců pivovaru, Nadace rozvoje občanské společnosti a místních odborníků poté vybere nejlepší projekty, které podpoří celkovou částkou ve výši 175 tisíc korun.

Veřejnost následně v rámci online hlasování rozhodne o tom, který z vybraných projektů je jim nejsympatičtější a získá navíc speciální bonus 25 tisíc korun. Maximální výše podpory pro jeden projekt je přitom stanovena na 100 tisíc korun.

Otextoval první trempskou písničku, také filmové hity a řadu operet. Věčný tramp Jarka Mottl

Prostřednictvím programu Kozel lidem se snažíme navázat na tradici rodu Ringhofferů, kteří se před téměř 150 lety starali o rozkvět Velkých Popovic a okolí. I nám jde o to, abychom podpořili ty, kteří chtějí zlepšit život místním obyvatelům, a mají nápady, jak chránit přírodu, nebo pořádají zajímavé kulturní akce,“ uvedla Tereza Kamal, která má v Plzeňském Prazdroji na starosti grantové programy.

Za osmnáct let trvání programu pivovar podpořil přes 60 projektů a rozdělil mezi ně více než 8 milionů korun.
Loni u poroty i veřejnosti bodoval projekt na posílení ekologické stability přírodního parku Velkopopovicka. Ochránci přírody za přispění místních obyvatel loni na podzim vysázeli dvacet ovocných stromů – na snímku pod článkem – a další výsadbu plánují na letošní jaro. Do prací se zapojí i zaměstnanci pivovaru v rámci svých pravidelných dobrovolnických dní.

Finanční podporu z programu Kozel lidem loni získaly také Velkopopovická společnost s putovní výstavou historických fotografií, jejíž vernisáž se uskuteční letos na jaře, nebo Kulturní centrum Kamenice. To postupně vylepšuje naučnou stezku Krajinou barona Rinhghoffera. Trasa mezi obcemi regionu v březnu získá díky podpoře pivovaru nové značení a poté do ní budou začleněny i informační tabule.

foto-stromy-KL-e1580734546168


Nepřehlédněte