Králíci a slepice se vrací do módy. Jak si je pořídit

Lidé se pomalu ale jistě stěhují z měst na venkov. Někdo tam jde, protože chce pracovat v městě, ale v noci a o víkendech žít v klidu přírody, někoho tam táhne třeba volání předků nebo nízké pořizovací náklady bytů a domů. A s tím jde ruku v ruce pořizování všelijakých hospodářských zvířat.

Nejčastěji si lidé kupují slepice nebo králíky. Nestojí moc peněz, nepotřebují příliš velkou péči a budou vám dělat radost, nejen tedy na talíři.

Jak na slepice

Slepice se pořizují asi úplně nejčastěji. Aby vám nerozhrabaly celou zahradu, tak je potřeba udělat jim výběh a samozřejmě kurník s bidélky, do něhož budou chodit na noc a snášet vajíčka.

Před pořízením je tedy nutné koupit budku s, ideálně, uzavíratelným vstupem, aby dovnitř nepronikla třeba kuna, která může vyhledávat vejce. Uvnitř je potřeba instalovat bidélka, aby měli slepičky kde sedět.

Fotopast odhalila v Africe mýtické zvíře. A to po více než sto letech

Do hejna je nutné pořídit také kohouta. Ten se o svůj harém postará a ochrání jej. Slepice také nejsou náročné na krmení. Stačí jim obilí, namočený chléb a nejrůznější přikrmovací směsi, které pořídíte i v hobby marketu.

A kde koupíte slepičky? To je jednoduché. Buď je lze zakoupit na farmách, které v průběhu roku nabízejí kuřata, z nichž vám vyrostou kvočny. Určitě také můžete dát šanci slepicím z velkochovů nebo na internetu.

Velkochovy slepice jednou ročně „vyskladňují“. To znamená, že jdou na porážku. Část se však nabízí do prodeje za symbolické peníze. Tyto slepice bývají částečně bez peří a nemusí zpočátku snášet, to se ale časem srovná.

Jak na králíky?

Králíci jsou na chov trošku náročnější. Jak se říká: „Ráno je nepozdravíš, večer jsou chcíplí.“ Zase tak složité to ale nebude. Jenže zatímco slepice můžete mít na vajíčka a můžete je nechat umřít stářím, pokud je tedy nechcete nutně konzumovat, králíka jednou prostě budete muset zabít. A pokud na to nemáte nervy, nemá smysl si je pořizovat (tedy, pokud je nechcete na výstavy, to je určitě také možné).

Máme doma fretku. Inteligentní společník a mazlíček

Králíkům budete kupovat krmivo v hobby marketech a zverimexech. Pokud jsou to králíci jen pekáč, postačí granule, seno, voda a tvrdé pečivo.

Králíkárnu je ideální mít někde v kůlně, ať se tam drží stálá teplota. Králíkárnu lze vyrobit, ale snadno ji zakoupíte. A kde pořídit králíčky? Lehce je zakoupíte třeba na internetu od chovatelů. Investice je to několika set korunová. Pokud chcete vlastní chov, pak je nutné myslet na to, že potřebujete alespoň dva páry, kteří nesmí mít příbuzenský vztah.

Radost i starost. Než si pořídíme štěně

Dnes, 10:04
Nábytkářská firma IKEA stahuje z prodeje plastové talíře, misky a hrnky série Heroisk a Talrika,...
Dnes, 09:28
Máte sedavé zaměstnání, nesportujete nebo máte nadváhu? Potom vám dost možná hrozí trombóza. Její příznaky...
Dnes, 08:51
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 08:51
Na přelomu tisíciletí vzrušovaly Pražany nálezy rozřezaných částí mužského těla nejdříve ve vinohradských popelnicích a...
Dnes, 06:51
Ode dneška už sportovci a lidé při cvičení nebo zákazníci kadeřnictví, holičství, kosmetických a masérských...
Včera, 20:34
V zoologických či botanických zahradách budou od 24. května přístupné i vnitřní pavilony, schválila to...
Včera, 18:40
Původně zubař a později jeden z nejslavnějších českých vědecko-fantastických spisovatelů byl ve své době zjevením....
Včera, 13:50
Věděli jste, že i psy mohou trpět nedostatkem kolagenu? Jsou to savci jako lidé a...
Včera, 11:39
Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička rezignoval. Hnilička byl pod tlakem od ledna, kdy...
Včera, 11:23
Těch deset mladých lidí, kteří naštěstí neměli hluboko do kapsy, vyřešilo problém s morovou nákazou...
Včera, 10:57
Pracovníci brněnského Ústavu archeologické památkové péče odkryli v katastru Mutěnic na Hodonínsku část velkomoravské vesnice....
Reklama