Krásné počasí a útlum covidu. Prodejci grilů mají žně

17.6.2021
hpl

Prodeje grilů nerostou jen v Česku. Na Slovensku proti loňsku stouply o 62 procent, v Chorvatsku o 24 procent a v Maďarsku o pět procent.

Na prodejích se v Česku ze 43 procent podílejí elektrické grily. K dostání jsou podle šéfa analytiků Heureky Michala Buzka v průměru od 1000 do 3000 korun. Oblíbené jsou podle něj nejen díky příznivé ceně, ale také snadné údržbě a skladnosti.

Ze všech prodaných grilů jich je podle Heureky třetina plynových. Lidé je pořídí v průměru od 5000 do 7000 korun. Výjimkou podle Buzka ale nejsou ani plynové grily za 15 tisíc  až 20 tisíc korun.

5 úžasných tipů na skvělé grilované ovoce! Hodíte si na gril grep, banán se skořicí nebo ananas s čili?

Klasické grily na dřevěné uhlí tvoří 12 procent prodejů. „Průměrná cena grilů na uhlí velmi závisí na jejich velikosti – existují malé přenosné grily v ceně kolem pár set korun, ale i větší kusy za několik tisíc korun,“ řekl Buzek.

Prodeje jednotlivých typů grilů souvisejí podle Buzka s počasím, respektive sezonou. Na jaře, kdy začíná být teplo, lidé pořizují častěji plynové grily a v menší míře grily na dřevěné uhlí. V zimě, kdy nelze grilovat venku, rostou prodeje elektrických nebo stolních typů grilů.

hpl/čtkNepřehlédněte