• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Lichořeřišnice vyřeší padání vlasů a lupy. Víte, že má antibiotické účinky?

  23.3.2019
  Šárka Turčeková

  Kdo nezažil padání vlasů na vlastní kůži, nemůže pochopit, jak to některé ženy a muže trápí a jaký ošemetný problém to je. Než ale půjdete k odborníkům, můžete ještě vyzkoušet bylinku lichořešnici.

  Lichořešnice větší je bylina, která pochází z Jižní Ameriky. Používají se semena, květy a listy. Najdete ji také v zahrádkách coby okrasnou bylinu, má totiž krásné žlutooranžové květy. Lichořešnice se ale dá využít i jako lék. Má totiž silné antibiotické účinky. Díky tomu pomůže se stafylokoky, streptokoky a bakteriemi, které napadají močový měchýř. Pro léčbu močového měchýře se používá jako podpůrný prostředek.

  Bledá mdlá pleť, mastné vlasy, únava i podrážděnost – to jsou signály, že jsou v našem těle nebezpečné toxiny

  Je ale vhodná i pro léčbu prostaty nebo infekce dýchacích cest. Výhodné je, že neničí přirozenou střevní mikroflóru tak jako to dělají antibiotika chemická. Zároveň se však tinktura z byliny lichořešnice používá proti vypadávání vlasů nebo proti lupům. Vetře se do vlasů. Používá se ale i čerstvá šťáva nebo rozdrcené listy. Z těch se dělají obklady na poraněnou kůži. Má totiž i dezinfekční účinky. Chuťově připomíná lichořešnice křen nebo řeřichu, je tedy možné použít ji jako příchuť do salátů. Listy se dají také udusit a pak z nich udělat čaj.

  Kokos, banán, avokádo. Domácí ovocné balzámy na pleť i vlasy. Zima jim dává zabrat

  Recept na vlasový zábal

  Nejúčinnější je použít čerstvou šťávu z byliny. Proto smíchejte šťávu, přidejte 1 vajíčko a vytvořte lepivou hmotu. Neuškodí rozhodně přidat do směsi ještě například výluh z kopřivy nebo dubové kůry. Obojí totiž funguje pro růst vlasů, ten podpoříte také hořčičným semínkem nebo kofeinem. Jestliže máte jen lichořešnici, smíchejte s vajíčkem a přidejte lžíci kokosového oleje. Vzniklou lepivou směs nařeďte vodou dle potřeby, neměla by ale moc stékat. Vmasírujte si ke kořínkům vlasů a nechte působit co nejdéle. Pak opláchněte.

     Nepřehlédněte