Lídrem ANO do komunálních voleb v Brně by měl být městský předseda Černý

26.1.2022
Jan Štoll

Jedničkou hnutí ANO v podzimních komunálních volbách v Brně by měl být brněnský předseda a místostarosta městské části Řečkovice a Mokrá Hora René Černý. Rozhodla o tom oblastní organizace ANO Brno-město, řekl Černý. V minulosti se spekulovalo o tom, že by kandidátku mohla vést bývalá ministryně financí Alena Schillerová.

Černý obdržel nominaci, krajský sněm ji doporučí celostátnímu výboru hnutí ke schválení. „Je velmi pravděpodobné, že na kandidátce do zastupitelstva města Brna bude i paní Alena Schillerová,“ doplnil bez bližších podrobností Černý.

Některé další strany už rozhodly o lídrovi. Piráti budou mít místopředsedu Komise dopravní Rady města Brna Marka Lahodu. ODS plánuje jít do voleb s TOP 09 a zájem být jedničkou už projevila současná primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Další společnou kandidátku by měla vytvořit KDU-ČSL se STAN. Lídrem by měl být současný primátorčin náměstek Petr Hladík.

Volby v Brně v roce 2018 vyhrálo hnutí ANO. Koalici ale vytvořila ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD. ANO zůstalo v opozici spolu s SPD.

čtk


Témata:

Nepřehlédněte