Spolupracovala na ní i infocentra z okolních měst, kniha se totiž vypraví se i za hranice samotného Mladoboleslavska a zavede čtenáře například do Mšena, Sobotky nebo Křince. Na své si zde přijdou milovníci historie, přírody i techniky.
Knihu vydalo Infocentrum Mladá Boleslav, k dostání bude – v lepších časech – i v místních knihkupectvích, časem se připojí i knihkupectví v Bělé pod Bezdězem, Mnichově Hradišti nebo v Benátkách nad Jizerou. Cena publikace o 552 stranách je 590 korun.
Vyšla také kniha Boleslav, Boleslav, královské město, která potěší snad každého, kdo se zajímá o historii města. Více jak dvě stovky stránek popisují události v roce 1600, spojené s povýšením města na královské. Čtenář se dozví nejen to, jak to bylo s povýšením, ale také kdo tehdy spravoval město a co to všechno tehdy stálo.
Další kapitoly se věnují trhům a podnikání, náboženství, kultuře a škole, právu a spravedlnosti. Neméně poučné kapitoly jsou o penězích, daních a mírách i o tom, jak žila tehdejší rodina, jak a co se jedlo a jak se lidé oblékali. Obsáhlá je i kapitola o řemeslech té doby. Knihu doplnil komiks Vojtěcha Šedy, pořídíte jí pod 300 korun.



























