Otevřít by se mohlo oceanárium na novém místě za 40 měsíců. O vystěhování Mořského světa z Výstaviště rozhodla již rada pod vedením bývalé primátorky Adriany Krnáčové (ANO), která sem chtěla přestěhovat Slovanskou epopej Alfonse Muchy.
„Jsem ráda, že si společnost Mořský svět pro své nové sídlo vybrala právě Prahu 10. Potvrzuje se tím, že se Desítka stává oblíbeným místem, kde se kromě kulturních, sportovních a volnočasových aktivit rozvíjejí i vzdělávací aktivity pro rodinný život,“ uvedla starostka Renata Chmelová (VLASTA).
Areál bývalé vozovny Vinohrady je v současné době opuštěn a je v majetku dopravního podniku, který podle radnice s vybudováním mořského světa souhlasí. Uzavřením memoranda se Praha 10 zavazuje pomoci při jednáních se státní správou a souhlasí s vybudováním ZOO Mořský svět v objektu vozovny Vinohrady. „Společnost Mořský svět pevně věří, že v dohledné době dojde k dohodě mezi dopravním podnikem a hlavním městem Prahou a k následnému odprodeji areálu bývalé vozovny Vinohrady společnosti Mořský svět,“ uvedl ředitel Jiří Zuska.
Mořský svět byl na Výstavišti v Bubenči otevřen v roce 2002. Jeho provoz stojí více než milion korun ročně. Za rok si akvária prohlédne zhruba 100 tisíc lidí.
Zdroj: čtk

















