Motorkář se na Chrudimsku snažil ujet policii, havaroval na lesní cestě

4.11.2022
Jaroslav Svoboda

Motorkář nejprve ujížděl vysokou rychlostí Prachovicemi na Chrudimsku. Policisté si ho všimli krátce po půl sedmé, když mu ale dali signál k zastavení, ten přidal plyn a začal hlídce ujíždět. Jeho zběsilou jízdu ukončila až lesní cesta, na které nezvládl motorku a havaroval.

Neukázněný motorkář nedbal pokynu k zastavení, provedl úhybný manévr, při kterém najel na chodník a začal ujíždět. Policisté ho pronásledovali Tovární ulicí, na rozcestí Prachovice-lom pak odbočil směrem na Vápenný Podol. Pronásledování pokračovalo po lesní cestě zhruba 500 metrů. Honičku ukončila až havárie motocyklu.

„Při projetí pravotočivé zatáčky řidič pravděpodobně nezvládl řízení a policistům se nakonec vzdal. Následnou lustrací policisté zjistili, že 38letý řidič nevlastní řidičské oprávnění k řízení motorových vozidel. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, které se odmítl podrobit. Následně odmítl i provedení drogového testu,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Policisté rovněž uvedli, že motorkář je podezřelý hned z několika přestupků – neuposlechnutí výzvy úřední osoby, řízení vozidla bez řidičského oprávnění a odmítnutí dechové zkoušky a drogového testu.

„Řidiči neřidiči hrozí ve správním řízení sankce 25 až 50 tisíc Kč,“ dodala mluvčí Muzikantová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte