Tragické následky měla dopravní nehoda na Chrudimsku v obci Seč, při které přišel o život šedesátiletý řidič. Nedokázali mu už pomoci ani přivolaní záchranáři s vrtulníkem. Přesné příčiny nehody dále šetří chrudimští policisté.
K tragické nehodě došlo v neděli na silnici č. II/340 v obci Seč na Chrudimsku. Šedesátiletý řidič vozidla zn. Microcar tam kolem deváté hodiny večerní jel směrem do centra obce a pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a přírodním podmínkám.
„Na namrzlé komunikaci místy pokryté sněhovou vrstvou po projetí levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk. Následně přejel do protisměru mimo komunikaci, kde narazil do silničního příkopu. Nárazem se vozidlo přetočilo na bok. Policisté zajistili vozidlo pro znalecké zkoumání. Zda řidič před jízdou požil alkoholické nápoje, objasní až nařízená soudní pitva,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.
Zjišťováním přesných příčin a okolností havárie se zabývají chrudimští policisté.
Zdroj: Policie ČR