• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na Mostecku budou bez teplé vody

  16.6.2024
  Simona Knotková

  Obyvatelé Mostu a Litvínova budou na začátku července bez teplé vody. Při letní odstávce budou odborníci vyměňovat dožilé díly na hlavních trasách horkovodu, informovala mluvčí společnosti United Energy Michaela Koudelová.

  Celoplošná odstávka teplé vody bude v regionu po deseti letech. Přerušení dodávek teplé vody nastane od čtvrtka 4. července do soboty 6. července a dotkne se odběratelů Mostu i Litvínova. Práce v centrálním zdroji tepla lze rozdělit do celého roku, údržba horkovodní sítě se však může dělat pouze mimo topnou sezonu, uvedla mluvčí. Díky technickým a organizačním opatřením trvají odstávky jen pár dní, zatímco v minulosti to byly třeba dva týdny.

  „Realizaci akcí se vždy snažíme plánovat tak, aby naši odběratelé nebyli bez teplé vody dlouho. Termín celoplošné odstávky směřujeme záměrně na období státních svátků, kdy je většina odběratelů mimo svůj domov na chatách či dovolených,“ uvedl Tomáš Vraj, vedoucí provozu Severočeské teplárenské, která patří pod United Energy.

  Po celoplošné odstávce budou následovat v Mostě už jen několikadenní lokální odstávky kvůli opravám místních rozvodů a přípojek výměníkových stanic. Dotknou se především čtvrti Pod Nemocnicí mezi ulicemi V. Nezvala a P. Jilemnického, kde budou uvedené bloky odstaveny do 10. července z důvodu generální opravy přípojky. Další tři rekonstrukce sekundárních sítí se budou týkat dohromady čtyř odběrných míst.

  V Litvínově společnost Severočeská teplárenská letos žádné opravy většího charakteru, které by si vyžádaly odstavení dodávek teplé vody, neplánuje. „V minulých letech jsme do bezporuchového provozu tepelné sítě investovali přibližně 270 milionů korun. Za tři roky se kompletně rekonstruovalo téměř sedm kilometrů horkovodního potrubí. Životnost napáječe do Litvínova jsme tak prodloužili o dalších čtyřicet let,“ uvedl Vraj. Termíny lokálních odstávek, včetně podrobného rozpisu dotčených odběrných míst, jsou uváděny na webových stránkách www.setep.cz.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte