Na středních školách v Plzeňském kraji přibývá dětí, na těch základních počty stagnují

3.9.2021
Andrea Jančová

Do 26 plzeňských základních škol zřizovaných městem nastoupilo přibližně 1600 prvňáčků, zhruba stejně jako loni. Podle mluvčí magistrátu Adriany Jarošové zasedne celkem do lavic městských škol zhruba 15 000 žáků, také přibližně shodně s loňskem.

„Antigenní testy obdržely všechny školy,“ řekl mluvčí krajského úřadu René Zeithaml.  „Přehled o počtech žáků očkovaných proti nemoci covid-19 nemáme k dispozici. Zjistí je každá škola při příchodu žáků,“ uvedl. Termíny testování byl 1.,2.,  a ještě budou 6. a 9. září.

„Naše školy budou testovat své žáky antigenními testy, pouze Základní škola a mateřská škola v Božkově bude mít PCR testy, když už loni se zapojila do pilotního programu testování těmito testy,“ uvedla Jarošová.

Z velkých investic dokončil kraj za 80 milionů korun tělocvičnu v tachovském gymnáziu. Gymnázium a Střední odborná škola ve Stříbře má hotové zateplení a fasádu za 40 milionů Kč. Také Plzeň využila nouzového stavu a letních prázdnin k opravám budov a úpravám vnitřních prostor. Například v nové nástavbě 20. základní školy na Slovanech vzniklo sedm učeben za 48 milionů. Kapacitu navýší také 2. základní škola, kde dokončí v srpnu 2022 nástavbu za 30 milionů. 33. ZŠ provedla první etapu rekonstrukce bazénu za 1,6 milionu korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte