Na Západočeské univerzitě začal akademický rok. Studenti se mohou nechat očkovat přímo v kampusu

21.9.2021
Andrea Jančová

 Na Západočeské univerzitě v Plzni odstartoval nový akademický rok. Na devět fakult nastoupilo přibližně 11 500 studentů. Do prvních  ročníků bakalářských a magisterských studií to bylo okolo 3 700 studentů.  Přesná čísla bude univerzita vědět až koncem září.

Až do středy 22. září, se studenti Západočeské univerzity mohou nechat bez registrace očkovat i doočkovat proti covidu 19 přímo v univerzitním areálu na Borech. Vakcínu tu bude aplikovat mobilní očkovací tým.

„Studentům, ale i zaměstnancům, kteří se ještě nenechali očkovat, dáváme ve spolupráci s Plzeňským krajem příležitost absolvovat očkování bez registrace a přímo v kampusu. Věřím, že ti, které odrazovala administrativa nebo plánování spojené s očkováním, tuto možnost přivítají,“ řekl rektor univerzity Miroslav Holeček. „Moc bych si přál, aby tento akademický rok proběhl prezenčně, abychom se mohli setkávat na seminářích, při přednáškách i na nejrůznějších akcích mimo výuku, a věřím, že vysoká míra proočkovanosti je cestou, jak tomu napomoci,“ je přesvědčen rektor .

Očkování bude probíhat v budově Fakulty strojní a studenti si budou moci vybrat ze tří očkovacích látek.

Zdroj: vz/ZČUNepřehlédněte