Narcisti a psychopati. To jsou typy mužů, které nejvíc přitahují ženy

15.3.2019
Šárkos

Ale proč ženy nemají raději ty hodné kluky a dají přednost těm drsnějším typům? Na to znají odpověď odborníci. Je to prý způsobeno evolucí. Muži, kteří jsou narcističtí a chovají se jako psychopati, jsou pro ženy přímo neodolatelným lákadlem. Tyto typy mužů totiž mají přitažlivé fyzické rysy, které v ženách podvědomě probouzí sexuální touhu.

Psychopati a sociopati kolem nás. Politici, kolegové i členové rodiny. Jak je rychle rozpoznat a jak s nimi jednat?

Chtějí mít totiž vedle sebe mentálně silného jedince, který bude oplývat sebevědomím a bude fyzicky krásný. To jsou pro ženy znaky pevného zdraví a kvalitních genů. Potvrzují to i vědci v Liverpoolu. Když chtějí mít ženy dítě, přitahuje je právě muž s temnou povahou, který má psychopatické rysy. To totiž většinou odkazuje právě na velkou mentální a fyzickou sílu.

Vědci provedli experiment, kdy 2 tisícovky žen hodnotily atraktivitu mužů na obrázku. Nejvíc přitažliví pro ně byli ti jedinci, kteří měli rysy temné triády. Narcismus, psychopatie a machiavelismus. „Ze tří rysů temné triády narcismus nejjasněji souvisí se společenským úspěchem a fyzickým i psychologickým zdravím muže… A ženy dávající přednost mužům s narcistickou povahou mívají více dětí,“ tvrdí autoři experimentu.

Nejlepší sex ženy zažívají jen v určitém věku. Uhádnete, kdy to asi je?

Muži s těmito rysy se chovají často agresivně, jsou zamračení, lstiví a jednají nečestně. Zároveň jsou svalnatí a dominantní. Ty ženy, které si vybírají právě narcistické muže, mají průměrně víc dětí. Narcismus je u mužů nejspíš vedlejším projevem plodnosti. S muži, kteří mají psychopatické poruchy, pak mají ženy průměrný počet dětí a s muži s machiavelistickou poruchou menší počet potomků než je průměr.

 Nepřehlédněte