Kamion s prasklou pneumatikou katapultoval auto až za svodidla

23.11.2021
Jan Štoll

Střet nákladního a osobního automobilu zastavil provoz na dálnici D52. Nehodu způsobila prasklá pneumatika. Zraněný šofér musel být letecky transportován do nemocnice.

„Podle prvotních informací praskla jedoucímu kamionu poblíž sjezdu na Rajhrad přední pneumatika. Souprava se tak náhle stala neovladatelnou, kdy vybočila ze svého jízdního pruhu,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala k nehodě z 22. listopadu.

Pneumatika praskla ve chvíli, kdy kamion míjel osobní vůz. „Ten byl po tvrdém nárazu odmrštěn na betonová svodidla, která automobil navíc katapultovala téměř až k mostnímu pilíři,“ dodává Vala. Vážnou nehodu ještě více zkomplikoval kamion, který se po několika desítkách metrů převrátil na bok a na cestu se z něj vysypal písek. Předběžná škoda dosahuje částky téměř milionu korun.

„Tepna na Mikulov se tak náhle stala na hodiny zcela neprůjezdnou. Za karambolem se vytvořila několik kilometrů dlouhá kolona, která sahala až ke sjezdu na dálnici D1,“ dodal mluvčí. Podle policie byly dechové zkoušky u obou řidičů negativní. Krátce před desátou hodinou večer bylo místo nehody zcela uklizeno.


Témata:

Nepřehlédněte