• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Nejtrapnější rozchodové fráze, které je lepší raději neříkat

  3.8.2019
  Šárka Turčeková

  Rozchod je nepříjemná záležitost pro obě strany. Jak pro toho, kdo se chce ze vztahu vymanit, tak pro toho, koho kopačky čekají. Sdělit takovou věc ale není nic lehkého. Tyhle fráze jsou už ale takové klišé, že je lepší se jich vyvarovat.

  Nejsem připravený/připravená na vážný vztah

  Jste spolu třeba dva roky a najednou na vás partner vybalí tuhle věc. Řekne vám, že se vlastně na nějaký vážnější vztah ještě necítí. Může to doplnit řečmi o tom, že se necítí připravený na rodinu. Nebo řečmi na téma, že je vlastně ještě on sám dítě, je mladý/mladá, takže si chce ještě užívat, procestovat celý svět a hlavně se nevázat. K téhle frázi však chybí podstatné doplnění. Daný člověk se sice necítí připravený na vztah, to je pravda. Avšak konkrétně se necítí připravený na vztah s vámi. Proto je lepší takového partnera pustit k vodě.

  7 nelichotivých pravd o mužích, které pronesly slavné ženy. Souhlasíte s tím?

  Zasloužíš si lepšího člověka, než jsem já

  Obzvlášť jestli to řekne nějaký muž, je jasné, že si jen vymýšlí. To by mu přece mužská ješitnost nedovolila, přiznat si, že existuje i někdo lepší než on. A jestli tuhle věc vůbec nějaký člověk řekne, ukazovalo by to především na jeho extrémně nízké sebevědomí. To si myslíte, že se srovnává s ostatními a neustále zkoumá, kdo je lepší než on?! Vlastně jde o velký nesmysl, který může pronést opravdu jen člověk, co se potřebuje „nějak“ rozejít, ale neví jak.

  Zůstaneme kamarádi

  Tak vážně, kdo tomu ještě dnes věří?! Po vážném vztahu je téměř nemožné zůstat hned kamarádi. Opravdová láska už moc kamarádství nezná. Je to jen taková utěšující fráze, která zastírá fakt, že už si z nějakého důvodu nerozumíte, nebo že se chce ten druhý šetrně rozejít. Nic jako šetrné rozchody ale neexistuje. Buď spolu jste, nebo ne, že. Jen hrstce partnerů se podaří být skutečně kamarádi, většinou spíš časem přeruší kontakt, nebo se začnou pozvolna ignorovat. Ostatně, kdo by se chtěl bavit se svým bývalým jako s kámošem dřív než za půl roku? A proč si jako kamaráda raději nenajít někoho, kdo vás fyzicky nepřitahuje?

  5 důvodů, proč ženy pouští k vodě muže, které milují

  Potřebuju teď být sám/sama

  Jakmile tohle člověk řekne, něco tady nehraje. Jistě, všichni občas potřebujeme nějaký čas pro sebe a mít svůj klid. Ale tohle není potřeba ohlašovat dopředu, protože takový čas je schopný každý si vytvořit třeba na týden, nebo dva. Rozhodně by ale taková pauza neměla trvat déle. Jestli vás s těmito slovy začne ten druhý ignorovat, raději od toho moc neočekávejte. Je rozdíl nechat si vlastní prostor pro sebe a pokusit se takto trapně rozejít. Ve výsledku tuhle „samotu“ ale rychle naruší nějaký třetí člověk, o kterém nemáte tušení.  Nepřehlédněte