Novému pivovaru kraluje mladá sládková. Do obřího výčepu teče pivo samo, říká

6.12.2021
Jan Štoll

V areálu bývalé pošty na brněnské Poštovské ulici je nový pivovar. Podle majitelů má mít největší výčep v tuzemsku. Pivo v něm vaří mladá sládková Tamara Dolníčková.

Pivovar plánuje vařit 1500 hektolitrů piva, produkce bude postupně k dostání na čepu, lahvích i plechovkách a v e-shopu. S pivovarem souvisí jedna s největších restaurací v centru města, se zahrádkou až pro 300 lidí. Sládkovou pivovaru je brewerka Tamara Dolníčková, která vytvořila receptury pro vlajková piva. Mezi nimi první hosté ochutnají světlý ležák BORN nebo nachmelený IPL DROKK

Absolventka Mendelovy univerzity v Brně bude vařit svrchně kvašená i spodně kvašená piva pod jednou střechou. „Ráda experimentuji, nicméně naším stěžejním pivem bude bezvadný ležák. Pořád jsme země ležáku, za což se nijak nestydím. Je to styl, který se tu narodil, který se skvěle páruje s jídlem, a hlavně u něj bez přemýšlení můžete strávit celý večer a bavit se,“ říká sládková Dolníčková z pivovaru Harry.

Dolníčková svrchně kvašená piva považuje spíš jako podnět k degustaci. Kapacita tanků a výčepu mladé sládkové umožní dělat minimálně jeden speciál měsíčně. K tomu má automatickou varnu o kapacitě 10 hektolitrů, čtyři kvasné a sedm ležáckých tanků. „Nebráním se jakýmkoliv experimentům a přísadám do piva. V craftové scéně začíná platit, že čím šílenější pivo bude, tím větší bude odezva,“ uvedla Dolníčková.

Cesta piva z pivovaru do unikátního výčepu je dlouhá jen 5 metrů a kompletně zachlazená. „Více než 4,2 metru vysoký oltář pro naše pivo obsahuje 4 výčepní tanky s kapacitou 4000 piv, ze kterých pivo poteče v podstatě samo a na výčep se vejde až 10 druhů piv,“ uvedla sládková.

Pivovar vznikl v Poštovské ulici naproti podniku Metro v místě bývalé balíkovny zdejší pošty. Do unikátního interiéru s rozlehlou halou a nýtovanými sloupy se podařilo umístit vedle samotné pivní technologie i menší manéž, rozlehlý pivní bar, pult pro dýdžeje a balkón ke klidnému sezení. V předsálí vzniká bistro s hotovými jídly a komunitní sezení. „Brno je jednoduše pivní město. To vidí každý, kdo se vydá do jeho nejen nočních ulic. S pivem se tu postává na ulici a popíjí se v nepřeberném množství místních podniků. Jsme přesvědčeni, že si proto Brno zaslouží svůj ikonický pivovar, stejně jako má svůj ikonický orloj,“ říká předseda představenstva pivovaru Petr Syřiště.

Investory stál podnik 25 milionů korun. Zajímavostí je, že si mohli pořídit akcii, ke které náleží i podíl na zisku, vyplácený jak jinak než v podobě pivní dividendy.


Témata:

Nepřehlédněte