Partie šachu s exministrem Prymulou a zdravý životní styl, láká nemocnice v Říčanech

30.7.2022
Jan Štoll

Vyzvat k partii šachu mohou zájemci exministra zdravotnictví Romana Prymulu. Pak může přijít vhod možnost nechat si změřit tlak v rámci letošního dne zdraví v Říčanech. Ten bude 7. září na louce u Komenského náměstí. 

Den zdraví připravuje Nemocnice AGEL Říčany už po druhé. „Hlavním tématem bude zdraví a to konkrétně prevence, protože je důležité, aby na ni lidé mysleli a zajímali se o ní,“ říká hlavní sestra nemocnice Beata Zíta.

Bude také možné si zahrát šachy s ředitelem nemocnice a exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou. „Prosíme šachové zájemce o rezervaci dle informací na webových stránkách nemocnice,“ říká Veronika Masaryková z nemocnice. Varování pro zájemce, Prymula je mistr šachu.

Na Dni zdraví 2022 budou lidem k dispozici ke konzultacím a základnímu vyšetření odborníci jako nutriční terapeutka, ergoterapeutka, zdravotní sestry a také lékař interního lékařství. „Při vstupu u hlavního stanu nemocnice obdrží každý svou Kartičku zdraví, na kterou si může nechat zapsat svůj naměřený tlak, hodnotu cukru v krvi nebo svalovou hmotu a tuk v těle. Dále bude možné nahlédnout do sanitního vozu. Nebude chybět ani ukázka resuscitace, nácvik první pomoci, rady, jak na drobná řezná poranění nebo ukázka obvazové techniky. Návštěvníci se také naučí správnou techniku dezinfikování rukou a bude je čekat ochutnávka zdravých a nutričně vyvážených potravin,” říká hlavní sestra.

„Udržení si zdraví nemusí být pro každého z nás jednoduché, a proto se na akci pracovníci nemocnice zaměří právě na podporu a tipy pro vytvoření správných návyků pro zdravý životní styl,“ dodává ředitel nemocnice Prymula.

Den zdraví 2022 nabídne i doprovodný program. „Nezapomněli jsme také připravit zábavné zpestření programu v podobě kulturních vstupů nebo párových soutěží pro všechny generace,” dodává Zíta. Například ve dvě a ve tři odpoledne návštěvníky svou hudbou okouzlí 2. základní škola Bezručova Říčany, nemají chybět ani soutěže o ceny a další vyžití.

sto



Nepřehlédněte