Peklo na cestě z Prahy bude pokračovat. D1 před Mirošovicemi čeká oprava už příští rok

16.10.2021
Jan Štoll

Řidiči se už příští rok musí připravit na dlouhé kolony spojené s opravou povrchu dálnice D1 u středočeských Mirošovic ve směru na Brno. Na 21 kilometru před sjezdem jsou na dálnici vyjeté koleje. Ředitelství silnic a dálnic plánuje povrch opravit.

Za 24 hodin projede u Prahy skoro 100 tisíc vozidel, v místě sjezdu na Mirošovice se kumuluje provoz dále pokračující ve směru na Brno, lidí dojíždějících do Prahy z části Středočeského kraje, a těch kteří dále pokračují na dálnici D3, dosud nenapojenou na Pražský okruh.

„Opravu asfaltového povrchu plánujeme v příštím roce. Nejedná se o reklamaci, v místě ještě žádná oprava neprobíhala,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Silničáři dosud opravili 160 kilometrů dálnice mezi Mirošovicemi u Prahy a Kývalkou u Brna v obou směrech. Kolony a změny v jízdních pruzích před opravovaným úsekem se ale na povrchu dálnice znatelně podepsaly. V místě jsou v povrchu znatelně vyjeté koleje, na které upozorňuje i dopravní značení.

Podle Generálního ředitele Radka Mátla se bude ŘSD podílet na opravách silnic poblíž dálnice, které byly poškozené navážením stavebního materiálu nebo které sloužily jako objízdné trasy, například při bourání dálničních nadjezdů. Opravovat by se měly příští rok. ŘSD o tom ještě bude jednat s krajskými silničáři a samosprávami. Možné náklady Mátl odhadl i na několik stovek milionů korun.

zdroj: vz, ČTKNepřehlédněte