Plzeňské divadlo bojuje o diváky. Hlediště se neplní tolik jako před covidem

24.11.2021
Andrea Jančová

Plzeňské divadlo Josefa Kajetána Tyla bojuje o diváky. Náhradní termín pro již zakoupená představení nabídne například těm, kteří kvůli karanténě nebo nesplnění aktuálních nařízení nemohou do divadla přijít. O informace o náhradních termínech ale musí diváci požádat individuálně telefonicky nebo e-mailem.

Hromadné akce jsou od pondělí podle aktuálních podmínek přístupné jen očkovaným nebo lidem po prodělání covidu-19. Jak potvrdila mluvčí Martina Drbušková – divadlo předpokládá, že omezení se projeví na počtu diváků v hledištích.

„Nové opatření v podobě neuznávání testu pro vstup na hromadné akce pro nás bude pravděpodobně znamenat určitý odliv diváků. Doufáme ale, že nebude tak výrazný. Sice nemáme k dispozici přesná čísla, ale zhruba dvě třetiny našich diváků se při vstupu do divadla prokazují platným očkováním nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19,“ uvedla mluvčí.

Divadlo ale potvrzuje, že hlediště nebývá tak často zaplněno jako před pandemií. Zatímco dříve byla některá atraktivnější představení, zejména z muzikálu nebo činohry, vyprodána dlouho dopředu a rychle po spuštění předprodeje, v poslední době se hlediště obsazují pozvolněji. Méně prodaných vstupenek je například v opeře, na kterou chodí spíše starší lidé, kteří zřejmě kvůli pandemii omezují kontakty a účast na různých akcích.

Pandemie koronaviru zasáhla už do dvou předchozích sezon divadla. Zatímco v běžné, covidem nepoznamenané sezoně 2018/2019 se na třech scénách odehrálo 620 představení, v sezoně 2020/2021 se jich stihlo odehrát jen 133.

Zdroj : ČTKNepřehlédněte